PGNiG Superliga: hit kolejki tylko z nazwy. Azoty Puławy rozgromiły MMTS Kwidzyn

Azoty Puławy rozgromiły MMTS Kwidzyn 27:18 w rozegranym awansem meczu 11. kolejki PGNiG Superligi. Kwidzynianie od początku byli tylko tłem dla rozpędzających się gospodarzy. To dobry prognostyk przed rewanżem w Pucharze EHF z TT Holstebro.

Daniel Kordulski
Marko Panić w akcji Materiały prasowe / KS AZOTY PUŁAWY / PGNIG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Marko Panić w akcji
Bohaterem pierwszych minut był bramkarz Azotów Walentyn Koszowy. Ukrainiec bronił w nieprawdopodobnych wręcz sytuacjach, odbierając kwidzynianom chęć do gry. Jeśli dodać do tego bardzo dobrą postawę obrońców z Puław i skuteczność w ataku, to wynik 11:2 po 15. minutach nie powinien dziwić. Skrzydłowi Patryk Kuchczyński i Adam Skrabania mieli pełne ręce roboty, bo kontry sunęły na bramkę MMTS-u Kwidzyn co chwila.

Drugi kwadrans meczu jako żywo przypominał pierwszy. Zmiennicy w ekipie Daniela Waszkiewicza nie tylko pilnowali, ale nawet powiększali przewagę. Udane akcje ofensywne gości można było policzyć na palcach jednej ręki. Do przerwy było 18:6.

Od początku drugiej połowy w bramce puławian pojawił się wracający po kontuzji Wadim Bogdanow, który zmienił świetnie spisującego się Koszowego. Rosjanin nie chciał być gorszy, z marszu odbił kilka rzutów. Wśród zawodników MMTS-u pod nieobecność jednego z liderów Marka Szpery ciężko było wyróżnić kogokolwiek. Chyba tylko skutecznego, zwłaszcza w pierwszej połowie, Adriana Nogowskiego. W tej posusze warto wspomnieć golkipera Jakuba Żurawskiego, który zdobył gola rzutem z własnego pola bramkowego.

KS Azoty Puławy - MMTS Kwidzyn 27:18 (18:6)

Azoty: Bogdanow, Koszowy - Kuchczyński 3, Podsiadło 2, Orzechowski 1, Jarosiewicz, Skrabania 4, Panić 3, Grzelak, Masłowski 3, Titow 4, Kasprzak 1, Jurecki 1, Gumiński 1, Seroka 4 (3/3)