Piotrkowianin - Sandra Spa Pogoń Szczecin: zwycięstwo pod pełną kontrolą

Piłkarze ręczni Piotrkowianina zwycięsko zakończyli 2017 rok. Pokonali we własnej hali Sandrę Spa Pogoń Szczecin 30:23 (12:10). Wygrana pozwoliła piotrkowskiej drużynie awansować na czwarte miejsce w tabeli grupy pomarańczowej.

Michał Ostafijczuk
Szymon Woynowski WP SportoweFakty / KRZYSZTOF BETNEROWICZ / Na zdjęciu: Szymon Woynowski

Wynik spotkania otworzył Patryk Biernacki, ale już po chwili był remis po trafieniu Sebastiana Iskry. Piotrkowianin dość szybko wypracował sobie 2-3 bramkową przewagę, którą utrzymał do końca pierwszej połowy. Różnica bramek na korzyść piotrkowskiej drużyny byłaby wyższa gdyby zawodnicy Dmytro Zinchuka byli skuteczniejsi. Najlepszym graczem gospodarzy był bramkarz Marcin Schodowski. Był bliski zdobycia bramki z gry, ale jego rzut obronił Sebastian Zapora. Po chwili Zapora zdecydował się na rzut przez całe boisko i piłka wpadła do siatki. Do przerwy było 12:10 dla Piotrkowianina.

Po zmianie stron goście nie podjęli już walki. Bardzo szybko drużyna gospodarzy odskoczyła od Sandra Spa Pogoni i do końca już kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń. Zwycięstwo Piotrkowianina pozwoliło dopisać do konta cztery punkty i awansować na czwarte miejsce w tabeli grupy pomarańczowej. Celem Piotrkowianina na rundę rewanżową będzie awans do play-off.

- To udana dla nas runda, a przy odrobinie szczęścia mogliśmy mieć jeszcze kilka punktów więcej. W drugiej rundzie na pewno postaramy się obronić pozycję, którą zajmujemy w tabeli. Musimy również poprawić skuteczność. Okres świąteczno-noworoczny będzie dla mnie pracowity, Jestem już spakowany, jadę na zgrupowanie do Gdańska - powiedział po meczu Marcin Schodowski.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:23 (12:10)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho - Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 4, Iskra 3, Swat 7/5, Góralski 3, Surosz, Andreou, Pożarek 1, Makowiejew 2, Tórz 3, Pacześny 4.
Trener: Dmytro Zinchuk.