PGNiG Superliga: Orlen Wisła Płock była w tarapatach. Sensacja o krok

Drugie spotkanie z rzędu Orlen Wisła Płock do samego końca musiała walczyć o zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Nafciarze z trudem pokonali Piotrkowianina 26:24 w 23. kolejce.

Marcin Górczyński
szczypiorniści Orlenu Wisły Płock Newspix / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: szczypiorniści Orlenu Wisły Płock
W poprzedniej kolejce do 55. minuty dzielnie trzymało się Zagłębie Lubin. Tym razem wicemistrzów kraju jeszcze bardziej postraszył Piotrkowianin. Na minutę przed końcem, po golu Tomasza Mroza, przegrywał zaledwie 24:25. Piłkę mieli w rękach płocczanie, wywalczyli rzut karny i przed linią siódmego metra stanął Igor Źabić. Słoweniec wykorzystał okazję i zapewnił Nafciarzom zwycięstwo po bardzo wymagającym boju.

Piotrkowianin, który w 2018 roku wygrał zaledwie jedno spotkanie, zaprezentował się najlepiej od dawna. Przez większość pierwszej połowy utrzymywał dwie-trzy bramki przewagi. Mnóstwo piłek odbił Marcin Schodowski, liderem w ataku był Michał Tórz, zawodnicy Dmytro Zinczuka wykorzystywali nie najlepszy dzień obrońców Nafciarzy. Dopiero przed przerwą płocczanie zaczęli gonić wynik. Po dwa gole rzucili Przemysław Krajewski i Nemanja Obradović, tuż przed zejściem do szatni do remisu doprowadził Jose Guilherme de Toledo.

Od 40. minuty Wisła zaczęła stopniowo przejmować inicjatywę. Źabić, Valentin Ghionea i Lovro Mihić uspokoili sytuację (20:17). Rywali próbował dobić Dan-Emil Racotea, ale Piotrkowianin jeszcze wrócił do meczu. Podania wykorzystywał Roman Pożarek, a jedna z bramek Czecha doprowadziła do nerwowej końcówki (24:23). Płocczanie nie stracili jednak rezonu i nie powtórzył się scenariusz z 8 marca 2017 roku, kiedy to Nafciarze sensacyjnie przegrali na wyjeździe.