Puchar Polski: pewny awans Górnika do ćwierćfinału

Górnik Zabrze awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski szczypiornistów. Pewnie pokonał w wyjazdowym spotkaniu 1/8 finału Piotrkowianina 29:23 (15:11).

Michał Ostafijczuk
Bartłomiej Tomczak Materiały prasowe / KRZYSZTOF KUROŃ / NMC GÓRNIK ZABRZE / Na zdjęciu: Bartłomiej Tomczak
Od pierwszych minut spotkania trener piotrkowskiej drużyny, Dmytro Zinchuk, dał szansę gry młodym zawodnikom: Piotrowi Rutkowskiemu, Mateuszowi Kaźmierczakowi, a na skrzydle wystawił Orfeusa Andreou. - Przyjechaliśmy z Kwidzyna trochę poobijani i zmęczeni i taką podjąłem decyzję. Miało to wpływ na pierwszą połowę spotkania - przyznał po meczu piotrkowski szkoleniowiec.

Górnik szybko wypracował sobie przewagę 3-4 bramek, którą utrzymał do końca pierwszej połowy. Skuteczni grali: Bartłomiej Tomczak i Marek Daćko. Do szatni zespół trenera Rastislava Trtika zszedł z prowadzeniem 15:11. W drugiej połowie faworyt miał chwile przestoju, a Piotrkowianin zaczął gonić. Wydawało się nawet, że może złapać bramkowy kontakt. W 40. minucie po bramce Szymona Woynowskiego było 15:18. Kilka błędów gospodarzy w ostatnim kwadransie zakończyło się skutecznymi kontrami Górnika, który wygrał ostatecznie różnicą sześciu trafień 29:23.[tag=2668]

[/tag]- Młodzi będą dostawać dużo szansy, bo powoli myślimy o nowym sezonie. Nie oznacza to oczywiście, że w ostatnich spotkaniach rundy zasadniczej nie będziemy walczyć. Postaramy się sprawić kibicom niejedną jeszcze niespodziankę. Celem każdego sportowca jest zwycięstwo - powiedział po pojedynku szkoleniowiec piotrkowskiej drużyny.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - NMC Górnik Zabrze 23:29 (11:15)

Piotrkowianin: Schodowski, Procho 1/1 - Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 2, Iskra 1, Kaźmierczak 2, Swat 2/1, Góralski 4/1, Surosz 5/1, Andreou, Pożarek, Achruk 2, Tórz, Pacześny 1, Rutkowski.
Kary: 4 min. (Pożarek i Surosz - po 2 min.).
Rzuty karne: 4/7.

Górnik Zabrze: Kornecki, Galia - Daćko 5/1, Fąfara 1, Tomczak 7/3, Gromyko 1, Sluijters 3, Czuwara 4, Buszkow 1, Tatarincew, Gogola 4, Bąk 3.
Kary: 10 min. (Daćko - 4 min., Fąfara i Sluijters, Czuwara - po 2 min.).