PGNiG Superliga: w Elblągu nie brano jeńców. Wysokie zwycięstwo Orlenu Wisły

W 27. kolejce PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock częściowo zrehabilitowała się za porażkę z Górnikiem Zabrze w Pucharze Polski. Płocczanie rozgromili 43:18 Meble Wójcik Elbląg.

Bartosz Grzelak
zawodnicy Orlenu Wisły Płock Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: zawodnicy Orlenu Wisły Płock

Mecz z Meblami Wójcik Elbląg był pierwszym sprawdzianem dla duetu: Krzysztof Kisiel i  Artur Góral, który przejął zespół po Piotrze Przybeckim. Stało się to zaledwie dwa dni po sensacyjnej porażce Orlenu Wisły z NMC Górnikiem Zabrze i odpadnięciu w ćwierćfinale Pucharu Polski. Najważniejszym było jednak, jak zareagują zawodnicy płockiej drużyny w spotkaniu przeciwko osłabionym kadrowo, lecz zmotywowanym Meblarzom.

Zareagowali nad wyraz pozytywnie. Zaangażowanie płocczan odbiło się na wyniku starcia, którzy po kwadransie prowadzili 7:1 po skończonym kontrataku przez Przemysława Krajewskiego. Z czasem przewaga tylko się pogłębiała, po rzucie Gilberto Duarte gospodarze przegrywali już 5:15 i tracili wiarę w korzystny rezultat, choćby z jednego powodu. Był nim Adam Borbely. Węgierski bramkarz zrobił różnicę w pierwszej połowie, nie tylko zatrzymując wiele rzutów z gry, ale także broniąc cztery rzuty karne, odbierając ochotę do gry przeciwnikom.

Nafciarze uruchamiali kontry, zwykle skutecznie zakończone. Zdobywając kilka bramek z rzędu przed przerwą, dobili Meblarzy. Michał Daszek rzucił dziewiętnastą gola na równi z końcową syreną (6:19). W drugiej połowie goście nie zwracali uwagi na wynik, dokonali pełnego dzieła zniszczenia. Popłoch w defensywie elblążan czynili rozgrywający z Tomaszem Gębalą  i Sime Iviciem na czele. Po kolejnej bramce tego drugiego przewaga sięgnęła dwudziestu bramek (12:32).

Pod koniec meczu na nic zdały się przerwy brane przez trenera Jacka Będzikowskiego, gospodarze tracili kolejne bramki po własnych błędach. Nawet Jakub Moryń w pojedynkę dużo zdziałać nie mógł, choć rzucił 7 goli. Szansę gry w drugiej połowie otrzymali za to Aleksander Olkowski i Adam Morawski w barwach Orlenu Wisły, która ostatecznie rozgromiła Meble Wójcik 43:18.