Szczypiorno Cup: niewytłumaczalny przestój Górnika

Górnik zaprzepaścił szanse na awans do finału Szczypiorno Cup. Zabrzanie grali bardzo dobrze w pierwszej połowie meczu z Motorem Zaporoże, natomiast w drugiej zupełnie stanęli i przegrali 27:33.

Miłosz Marek
NMC Górnik Zabrze Newspix / Paweł Andrachiewicz / NMC Górnik Zabrze
Wydawało się, że zabrzanie pójdą za ciosem. W piątek pokonali Azoty Puławy, a w sobotę przez połowę starcia z Motorem Zaporoże prezentowali się równie dobrze. Prowadzenie 18:13 było zupełnie zasłużone. Po zmianie stron na parkiecie pojawiła się drużyna, która zupełnie nie przypominała Górnika z wcześniejszych gier w Kaliszu.

Przez 23 minuty ekipa ze Śląska zdobyła tylko 4 bramki! Podopiecznym Rastislava Trtika nic nie wychodziło, a przyjezdni z Ukrainy nakręcali się po każdym kolejnym zagraniu. W bramce świetnie spisywał się Wiktor Kireev, ofensywa dorzucała kolejne trafienia i z wyniku 18:13 zrobiło się... 22:30!

- Graliśmy bardzo dobrze. Prowadziliśmy nawet 6-7 bramkami. Na początku drugiej połowy coś się zacięło. Później pogłębialiśmy się w tym, co było złe. Zupełnie inaczej wyobrażaliśmy sobie ten mecz po przerwie. To kolejna nauczka, z której trzeba wyciągnąć wnioski przed ligą - ocenił Bartłomiej Tomczak, skrzydłowy Górnika.

W odmiennym nastroju był trener Motoru, Patryk Rombel. - Trzeba powiedzieć, że Górnik prezentuje się świetnie. Wiedzieliśmy, że czeka nas trudny mecz. Było trochę za dużo nerwów i niedokładności z naszej strony. W drugiej połowie była szansa przetestować ustawienie 7 na 6. Podeszliśmy do niej z chłodniejszą głową i wynik był lepszy. Trzeba podkreślić, że zespół zagrał świetnie w obronie, bardzo pomógł nam bramkarz i stąd taki wynik - podsumował.

Chwalonym blokiem defensywnym Motoru dowodził Mateusz Kus. Były gracz PGE VIVE Kielce już w niedzielę po raz pierwszy zmierzy się ze swoimi byłymi kolegami w finale Szczypiorno Cup. Podobnie Paweł Paczkowski, który w sobotę zapisał na swoim koncie 5 trafień, co było drugim najlepszym wynikiem w zespole.

NMC Górnik Zabrze - HC Motor Zaporoże 27:33 (18:13)

Górnik: Kornecki, Kazimier - Daćko 6, Bąk 5, Tatarincew 4, Tomczak 3, Gromyko 3, Sluijters 2, Czuwara 1, Pawelec 1, Buszkow 1, Adamuszek 1, Gliński, Gogola.