PGNiG Superliga: Zapora wyrósł przed Piotrkowianinem. Trudny bój Górnika

Dwa obronione rzuty karne przez Sebastiana Zaporę pomogły NMC Górnikowi Zabrze w odniesieniu zwycięstwa w Piotrkowie Trybunalskim. Gospodarze postawili poprzeczkę bardzo wysoko i zmusili faworytów do maksymalnego wysiłku.

Michał Ostafijczuk
Sebastian Zapora WP SportoweFakty / Krzysztof Kempski / Na zdjęciu: Sebastian Zapora

Piotrkowianin przystępował do tego meczu podbudowany nieoczekiwaną zdobyczą punktową w Opolu. Od pierwszej minuty prowadził z faworytem spotkania wyrównaną grę i tak naprawdę w niczym nie ustępował Górnikowi. Podopieczni trenera Rastislava Trtika nie mogli zbudować sobie bezpiecznej przewagi. Piotrkowianom nie podcięła nawet skrzydeł kontrowersyjna sytuacja z 14. minuty kiedy to czerwoną kartką ukarany został Marcin Schodowski. Sędziowie orzekli, że przecinający dalekie podanie bramkarz Piotrkowianina miał kontakt z biegnącym rywalem i zgodnie z nowymi przepisami usunęli zawodnika z boiska. Między słupki wszedł Damian Procho i grał bardzo dobrze. Do przerwy Piotrkowianin przegrywał dwoma trafieniami - 12:14.

W drugiej połowie inicjatywę przejął Piotrkowianin. Najlepsze swoje lata przypomniał sobie Grzegorz Sobut. Doświadczony rozgrywający rzucił cztery bramki i w 44. minucie zespół Dmytro Zinchuka prowadził 20:18. Wydawało się wtedy, że może sprawić dużą niespodziankę. W ostatnim kwadransie dała o sobie jednak znać pięta Achillesowa piotrkowskiej drużyny oraz Sebastian Zapora. Bramkarz Górnika obronił rzuty karne wykonywane przez Piotra Swata i Marcina Szopę. Ręka nie zadrżała natomiast Ignacemu Bąkowi. Zawodnik gości rzucił niezwykle ważne trzy bramki w końcówce spotkania i ostatecznie to Górnik cieszył się z kompletu punktów.

- Zabrakło nam w końcówce trochę szczęścia, a także i precyzji. Chcieliśmy bardzo szybko doprowadzić do remisu. Piłka nie wpadła do bramki, a goście to wykorzystali. Szkoda, ale nie załamujemy się, gramy dalej. Za tydzień czeka nas spotkanie w Gdyni. Co do mnie, to powoli wkomponowuję się w drużynę. Z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej - powiedział po spotkaniu Grzegorz Sobut.