PGNiG Superliga: pewna wygrana Azotów z Arką. Udany debiut Wojciecha Boruckiego

Azoty Puławy wygrały z Arką Gdynia 35:22 w meczu 8. kolejki PGNiG Superligi. Swoją wyższość w pełni udowodnili jeszcze przed przerwą.

Daniel Kordulski
Mateusz Seroka (Azoty) w akcji rzutowej Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: Mateusz Seroka (Azoty) w akcji rzutowej
Puławianie na początku popełniali za dużo błędów w ataku. W 14. minucie po kolejnej stracie i kontrze Arki zakończonej bramką Pawła Ćwiklińskiego o czas poprosił zniecierpliwiony Bartosz Jurecki. Jego drużyna potrzebowała jeszcze nieco czasu by poprawić grę, a zarazem wynik. Niemały w tym udział miał bramkarz gospodarzy Walentyn Koszowy, który pod nieobecność Wadima Bogdanowa rozpoczął mecz  w pierwszej siódemce.

Za "poważne" granie z gdynianami Azoty wzięły się tak naprawdę kilka minut przed przerwą. Jeszcze w 23. było zaledwie 9:8. W kolejnych akcjach skuteczne interwencje ukraińskiego bramkarza napędzały kontry puławian. Specjalistą w ich wykańczaniu był głównie Mateusz Seroka, choć i Wojciech Gumiński kilka razy przechytrzył golkipera gości Mateusza Zimakowskiego.

Po przerwie ekipa z Lubelszczyzny rozpoczęła stopniowe powiększanie przewagi. Nie przeszkadzała im nawet gra przeciwko siódemce rywali w polu. Trener gdynian Dawid Nilsson konsekwentnie przez kilkanaście minut stosował bowiem manewr z grą bez bramkarza. Miejscowi wykorzystali to kilka razy, rzucając w kontrze do pustej bramki. Trafienie zaliczył nawet debiutant w PGNiG Superlidze, golkiper Wojciech Borucki. Reprezentant Polski juniorów odbił trzy z siedmiu rzutów rywali, w tym jeden w sytuacji sam na sam.

Z każdą minutą przewaga Azotów rosła. Kolejne udane spotkanie mógł zapisać sobie skrzydłowy Piotr Jarosiewicz. Grając niespełna 30 minut zaliczył sześć celnych rzutów, a pomylił się tylko raz, trafiając w słupek.

KS Azoty Puławy - Arka Gdynia 35:22 (15:9)

Azoty: Borucki 1, Koszowy - Seroka 6, Jarosiewicz 6, Panić 3, Matulić 3, Kasprzak 3, Gumiński 3, Rogulski 2, Masłowski 2, Titow 2, Prce 2, Podsiadło 1, Łyżwa 1, Kaleb, Grzelak