PGNiG Superliga: wtopa Azotów. Sebastian Iskra bohaterem Piotrkowianina!

Kolejny nieudany występ Azotów Puławy. Brązowi medaliści Superligi w 11. kolejce przegrali 31:32 z Piotrkowianinem. To poważny znak ostrzegawczy przed dwumeczem w Pucharze EHF. Decydującą bramkę rzucił Sebastian Iskra.

Michał Ostafijczuk
Sebastian Iskra WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: Sebastian Iskra

Azoty nie miały dobrych wspomnień z piotrkowskiej Hali Relax, przed rokiem wygrali tam dopiero po karnych. O kolejnym wyjeździe będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Nie potrafili znaleźć sposobu na Piotra Swata (10/10!), a tuż przed syreną Sebastian Iskra zadał decydujący cios. To nieprzypadkowy sukces Piotrkowianina, prawie przez cały mecz gospodarze prowadzili z faworytami, którzy zagrali trzeci słaby mecz w ciągu ostatnich tygodni. Wcześniej zostali rozbici przez VIVE (35:18), potem męczyli się z Pogonią Szczecin (30:23).

Piotrkowianin bardzo chciał zrehabilitować się dwa ostatnie nieudane mecze: z MMTS Kwidzyn i Orlen Wisłą Płock. Od pierwszej minuty drużyna Dmytro Zinchuka walczyła z faworytem jak równy z równym. Kibice byli świadkami prawdziwej strzelaniny w pierwszej połowie, a wynik oscylował wokół remisu. W ostatnich minutach pierwszej odsłony Piotrkowianin odskoczył od rywala na trzy bramki (18:15), grał z przewagą jednego zawodnika, ale przysnął w obronie, co wykorzystał Witalij Titow. Białorusin rzutem z dalekiego dystansu ustalił wynik pierwszej odsłony

Po zmianie stron goście zaczęli nadawać ton boiskowym wydarzeniom Dwukrotnie nawet prowadzili różnicą dwóch bramek, ale Piotrkowianin nadludzkim wysiłkiem dochodził do remisu. Duża w tym zasługa Bartosza Nastaja i Piotra Swata. Ostatnie minuty to prawdziwy kalejdoskop. Piotrkowianin grał w podwójnej przewadze, wyszedł na prowadzenie 31:30, ale Azoty doszły do remisu i na dwadzieścia sekund przed końcem to goście byli przy piłce. Stracili ją jednak w ataku, gospodarze przeprowadzili błyskawiczną kontrę, którą wykończył [tag=27646]Sebastian Iskra.

[/tag]- Wiedziałem, że jeśli zostanę w tej akcji brutalnie potraktowany to będzie niebieska kartka i rzut karny. Zaryzykowałem, poszedłem na przysłowiowego trupa i wpadło. Bardzo chcieliśmy tej wygranej i bardzo się z niej cieszymy - mówił po meczu bohater ostatniej akcji.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - KS Azoty Puławy 32:31 (18:16)

Piotrkowianin: Procho (9/27 - 33 proc.), Schodowski (2/14 - 14 proc.) - Swat 10/3, Sobut 5, Nastaj 4, Iskra 3, Szopa 3/1, Tórz 3, Woynowski 2, Pacześny 1, Pożarek 1, Andreou, Kaźmierczak, Mróz, Surosz, Urbański