Biało-Czerwoni bez sukcesów, ale ich mecze w najlepszych dziesięciu pojedynkach sezonu

WP SportoweFakty przedstawia zestawienie dziesięciu najlepszych spotkań w reprezentacyjnym sezonie 2016. W tej klasyfikacji nie zabrakło meczów z udziałem Biało-Czerwonych. Wyróżniliśmy przede wszystkim starcie Polaków z Francją w Tokio.

Szymon Łożyński

1. Włochy - USA 3:2 - półfinał IO w Rio de Janeiro

Obie reprezentacje stworzyły pasjonujące widowisko w walce o finał najważniejszych zawodów czterolecia. Włosi byli już o krok od porażki, bowiem w całym meczu przegrywali 1:2 w setach i 19:22 w czwartej odsłonie. Azzurri mieli jednak w swoim składzie nietuzinkowego gracza - Iwana Zajcewa. W końcówce czwartego seta atakujący rozbił rywali zagrywką, dzięki czemu europejska drużyna odrobiła straty i doprowadziła do tie-breaka. W nim osamotniony Matthew Anderson nie był w stanie przeciwstawić się włoskiej sile rażenia na skrzydłach, gdzie dominowali Zajcew i Osmany Juantorena.