Chemik Police znów na szczycie! Wielkie awanse medalistek Orlen Ligi

Znamy już wszystkie medalistki mistrzostw Polski 2016/2017. Na najwyższym stopniu podium znów stanął Chemik Police, który w wielkim finale pokonał Grot Budowlanych Łódź.

Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Asia Błasiak
Faworytem rywalizacji na krajowych parkietach były siatkarki Chemika Police. Ten zespół nie zawiódł pokładanych w nim oczekiwań i po raz kolejny zdobył złoty medal mistrzostw Polski. W decydującym boju policzanki dwukrotnie pokonały Grot Budowlanych. Dla łodzianek jest to spory awans w mistrzowskim zestawieniu, w poprzednim sezonie zajęły bowiem piąte miejsce.

Brąz wywalczył Developres SkyRes Rzeszów, który w bezpośrednim starciu "zepchnął" z podium Impel Wrocław. Dla rzeszowianek był to świetny sezon, gdyż zanotowały awans z 11. pozycji!

Z wysokiego konia spadły siatkarki Atomu Trefla Sopot. Mniejszy budżet klubu wymusił wiele zmian w składzie, a zespołu złożonego z młodych siatkarek nie było stać na walkę o obronę wicemistrzostwa Polski. Ten sezon Atomówki zakończyły na 9. miejscu.

Powody do zadowolenia mają siatkarki obu beniaminków. ŁKS Commercecon Łódź zdobył się na 6. lokatę, w decydującej części rozgrywek przegrywając z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza, a Giacomini Budowlani Toruń zajęli 8. pozycję, przegrywając bój o wyższe miejsce z BKS-em Profi Credit Bielsko-Biała.

Na dnie tabeli Orlen Ligi znalazły się zawodniczki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, przed którymi baraże o ekstraklasę z I-ligową Wisłą Warszawa. Ekipę z Ostrowca w emocjonującej batalii o 13. miejsce pokonała Legionovia Legionowo.