Sparingowo: pierwsza wygrana Lotosu Trefla Gdańsk

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi zespoły Indykpol AZS Olsztyn i Lotos Trefl Gdańsk zmierzyły się w meczu kontrolnym. Gdańszczanie zwyciężyli 3:1.

Olga Krzysztofik
Trefl Gdańsk WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Trefl Gdańsk
Dla obu drużyn był to pierwszy sparing w bieżącym okresie przygotowawczym. Trenerzy ekip umówili się na rozegranie dwóch spotkań, w pierwszym lepsi byli gdańszczanie, a drugie odbędzie się w środę 23 sierpnia.

Wtorkowy pojedynek lepiej rozpoczęli siatkarze Lotosu Trefla Gdańsk, którzy w premierowym secie rozbili rywali do 12. W kolejnej odsłonie olsztynianie znacząco poprawili przyjęcie i atak, dzięki czemu objęli prowadzenie, które utrzymali aż do końca partii.

W trzecim i czwartym secie gdańszczanie wrócili do trudnej zagrywki oraz skutecznego ataku. Te elementy dały im zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

Najlepiej punktującymi byli Blake Scheerhoorn (22 punkty, Indykpol AZS Olsztyn) oraz Damian Schulz (21 punktów, Lotos Trefl Gdańsk).

W szeregach Lotosu Trefla nie wystąpił wracający po kontuzji Mateusz Mika, za to Wojciech Ferens rozegrał cały mecz, zdobywając 13 punktów.

Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (12:25, 25:18, 22:25, 27:29)