Sparingowo: udany rewanż Indykpola AZS-u Olsztyn. Niesamowity set meczu z Lotosem Treflem Gdańsk

W ramach przygotowań do sezonu 2017/2018 PlusLigi Indykpol AZS rozegrał drugi sparing z Lotosem Treflem Gdańsk. Olsztynianie wygrali 3:1.

Olga Krzysztofik
Indykpol AZS Olsztyn WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Indykpol AZS Olsztyn
Trenerzy obu drużyn umówili się na dwa mecze towarzyskie. Dzień wcześniej gdańszczanie wygrali 3:1.

Premierowy set środowego meczu stał na wysokim poziomie. Lotos Trefl już na samym początku wypracował kilka punktów przewagi, których nie oddał do samego końca.

Z kolei druga partia przebiegła pod dyktando gospodarzy, którzy poprawili swoje przyjęcie. Prawdziwą ozdobą sparingu była trzecia odsłona. Choć inicjatywa należała do gdańszczan, to po morderczej końcówce Akademicy wygrali 41:39! Ostatecznie olsztynianie wygrali całe spotkanie 3:1.

Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Adrian Buchowski (18 punktów, Indykpol AZS Olsztyn) oraz Damian Schulz (19 punktów, Lotos Trefl Gdańsk). Bardzo dobrze w bloku spisał się Daniel Pliński, zdobywając tym elementem 8 "oczek".

Wracający po kontuzji Mateusz Mika rozegrał tylko pierwszego seta, zapisał na swoim koncie dwa punkty.

Dla obu drużyn były to pierwsze sparingi w bieżącym okresie przygotowawczym.

Indykpol AZS Olsztyn - Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 41:39, 25:23)

Który zespół lepiej poradzi sobie w sezonie 2017/2018 PlusLigi?