Indykpol AZS Olsztyn zwycięzcą XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka

Indykpol AZS Olsztyn okazał się bezkonkurencyjny w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka. W finale turnieju pokonał 3:2 Trefl Gdańsk. Trzecie miejsce przypadło ONICO Warszawa, które pokonało ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1.

Anna Bagińska
Indykpol AZS Olsztyn WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Indykpol AZS Olsztyn

W trzecim dniu XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka miały miejsce ostateczne rozstrzygnięcia. W meczu o 3. miejsce ONICO Warszawa okazało się lepsze od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z dobrej strony w warszawskiej ekipie pokazał się Wojciech Włodarczyk, który przede wszystkim był najskuteczniejszy w ataku. W zespole z Opolszczyzny swoje pięć minut miał Maurice Torres. Jego dobra postawa w trzecim secie pomogła go wygrać, ale na cały mecz jej nie starczyło.

Więcej emocji było w meczu finałowym. Indykpol łatwo wygrał pierwsze dwa sety. Trzecią partię Roberto Santilli zdecydował się zacząć bez Pawła Woickiego i Jana Hadravy na boisku. W rezultacie olsztynianie przegrali, w czwartej mimo powrotu do wyjściowego składu nie dali rady gdańszczanom i o wyniku musiał zadecydować tie-break. W nim lepsi okazali się akademicy. Z całego spotkania warto odnotować dobry występ Wojciecha Ferensa, który na szczęście problemy zdrowotne zdaje się mieć za sobą.

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:15, 25:21, 20:25, 25:23)

ONICO: Kowalczyk (5), Kwolek (14), Firlej (2), Gjorgiew (15), Nowakowski (14), Włodarczyk (17), Wojtaszek (libero) oraz Samica (1), Warda, Gruszczyński (libero)

ZAKSA: Bieńkowski, Rejno (13), Buszek (4), Bieniek (7), Torres (19), Semeniuk (8), Banach (libero) oraz Walawender (2), Maziarz (1), Wójtowicz (libero)

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn  2:3 (18:25, 15:25, 25:19, 25:23, 13:15)

Trefl: Niemiec (3), Mika (6), Schulz (19), Kozłowski (2), Ferens (15), Grzyb (10), Majcherski (libero) oraz Jakubiszak (14), Tomczak (1)

Indykpol: Hadrava (18), Woicki, Zniszczoł (8), Rousseaux (27), Andringa (12), Kochanowski (14), Zabłocki (libero) oraz Kańczok (1), Makowski, Pliński (1)