Roland Garros: Hubert Hurkacz o krok od turnieju głównego. Polak zagra z Marco Trungellitim

Hubert Hurkacz pokonał Niemca Yannicka Hanfmanna i awansował do III rundy eliminacji do wielkoszlemowego Rolanda Garrosa. O miejsce w turnieju głównym Polak zmierzy się z Argentyńczykiem Marco Trungellitim.

Hubert Hurkacz Agencja Gazeta / Piotr Skornicki / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W środę Hubert Hurkacz (ATP 189) rozegrał drugi mecz w eliminacjach do Rolanda Garrosa 2018. Polak pokonał 7:6(1), 7:6(4) Niemca Yannicka Hanfmanna (ATP 123) i jeden krok dzieli go od wielkoszlemowego debiutu. Było to pierwsze spotkanie obu tenisistów.

Przy 1:1 w I secie Hurkacz obronił dwa break pointy, a w trzecim gemie wrócił z 0-40 dzięki dwóm świetnym serwisom i forhendowi. Więcej problemów z serwisem Polak nie miał. Hanfmann od początku pewnie utrzymywał podanie i o losach seta rozstrzygnął tie break. W nim spokojniejszą głowę miał Hurkacz. Niemiec popełnił kilka błędów, w tym podwójny. Zdobył tylko jeden punkt. Set dobiegł końca, gdy wyrzuciła forhend.

W piątym gemie II partii Hanfmann od 0-30 zdobył cztery punkty. Poza tym obaj tenisiści spokojnie utrzymywali podanie. Tak było do stanu 4:4, gdy doszło do gry na przewagi. Jednak Niemiec nie musiał bronić break pointów. Akcja serwis-wolej dała mu prowadzenie 5:4. Kolejne gemy były łatwe dla serwujących i ponownie decydował tie break. Tym razem Hanfmann zaprezentował się solidniej, choć nie uniknął podwójnego błędu. Popisał się bajecznym skrótem i z 2-4 wyrównał na 4-4. Kolejne trzy punkty padły łupem Hurkacza, który mecz zakończył wygrywającym serwisem.

W ciągu 94 minut Hurkacz zaserwował cztery asy i obronił pięć break pointów. Polak posłał 14 kończących uderzeń i popełnił 24 niewymuszonych błędów. Hanfmann miał 31 piłek wygranych bezpośrednio i 41 pomyłek. Hurkacz zdobył o sześć punktów więcej od Niemca (84-78).

O miejsce w turnieju głównym Hurkacz zmierzy się z Marco Trungellitim (ATP 190), który pokonał 6:4, 7:6(4) Portugalczyka Pedro Sousę (ATP 120). W dwóch poprzednich sezonach Argentyńczyk, jako kwalifikant, doszedł w Paryżu do II rundy.