Kaisa Makarainen zwyciężyła w biegu pościgowym w Pokljuce, słaby występ Polek

Kaisa Makarainen zwyciężyła w biathlonowym biegu pościgowym, który rozegrany został w Pokljuce. Finka o blisko 20 sekund wyprzedziła Torę Berger. Trzecie miejsce zajęła Dorothea Wierer.

Łukasz Witczyk

Zwycięstwo Kaisy Makarainen nie było ani przez moment zagrożone. Finka dobrze poradziła sobie w wietrznych warunkach, a wiele sekund nadrobiła podczas biegu. Na prowadzenie Makarainen wysunęła się po drugim strzelaniu, kiedy to Katharina Innerhofer zaliczyła jedną karną rundę. Finka systematycznie powiększała swoją przewagę i przed ostatnim strzelaniem miała blisko 50 sekund przewagi nad TorąBerger.

Makarainen pomyliła się raz, lecz nie mogło to jej odebrać pierwszego w tym sezonie zwycięstwa w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Berger podczas czwartego strzelania była bezbłędna i powiększyła swoją przewagę nad goniącą ją grupką. O trzecie miejsce walczyło kilka zawodniczek. Jedynie Dorothea Wierer na czwartym strzelaniu była bezbłędna i osiągnęła swój największy sukces w karierze. Włoszka rywalizację w Pokljuce zakończyła na 3. miejscu.

Z bardzo dobrej strony pokazała się Daria Domraczewa, która została sklasyfikowana na czwartym miejscu. Białorusinka zaliczyła awans o 24 pozycje. Największym awansem w porównaniu do sprintu może pochwalić się Walja Semerenko. Ukrainka startowała z 46. numerem, a bieg zakończyła na 11. lokacie.

Słabo spisały się reprezentantki Polski. Przed ostatnim strzelaniem Magdalena Gwizdoń miała szansę na miejsce w czołowej dziesiątce, lecz aż trzykrotnie pomyliła się na strzelnicy i wypadła poza drugą dziesiątkę. Na metę najbardziej doświadczona z Polek wbiegła na 21. miejscu. Gwizdoń zaliczyła łącznie sześć karnych rund. Pięciokrotnie na strzelnicy pomyliła się Monika Hojnisz, która rywalizację zakończyła na 33. miejscu. Krystyna Pałka i Weronika Nowakowska-Ziemniak nie przystąpiły do biegu pościgowego.