Daria Domraczewa wygrała w Oslo, Magdalena Gwizdoń najlepsza z Polek

Daria Domraczewa zwyciężyła w biathlonowym biegu sprinterskim, który rozegrano w Oslo. Oprócz Białorusinki na podium stanęły Tora Berger i Susan Dunklee. Najlepsza z Polek była Magdalena Gwizdoń.

Łukasz Witczyk

Po słabszych występach w Kontiolahti Daria Domraczewa wróciła na zwycięską ścieżkę. Białorusinka, która dominowała podczas zimowych igrzysk olimpijskich, podczas sprintu w Oslo nie dała rywalkom żadnych szans. Domraczewa mimo jednego pudła miała na mecie blisko 11 sekund przewagi nad Torą Berger. Na najniższym stopniu podium stanęła Susan Dunklee. Dla Amerykanki jest to największy sukces w karierze. Dunklee była bezbłędna na strzelnicy, a do zwyciężczyni straciła 33 sekundy. Zaledwie o sekundę gorsza była Olga Wiłuchina, która musiała się zadowolić czwartą pozycją.

Zarówno Domraczewa, jak i Berger znacznie odrobiły stratę do liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Kaisy Makarainen. Finka na strzelnicy pomyliła się czterokrotnie i mimo najlepszego czasu biegu zawody ukończyła na 23. miejscu. O tym, która z zawodniczek zdobędzie Kryształową Kulę zadecydują dwa ostatnie biegi tego sezonu. W sobotę rozegrany zostanie bieg pościgowy, a Makarainen przystąpi do niego ze stratą minuty i 26 sekund do Domraczewej.

Makarainen zapewniła sobie małą Kryształową Kulę w klasyfikacji sprintu. Finka w tej konkurencji zaledwie o sześć "oczek" wyprzedziła Torę Berger, która po tym sezonie zamierza zakończyć karierę.

W biegu sprinterskim w Oslo wystartowały cztery reprezentantki Polski. Najlepiej z nich spisała się Magdalena Gwizdoń, która po pierwszym strzelaniu miała drugi czas. Niestety, 35-letnia biathlonistka podczas drugiego strzelania zaliczyła dwa pudła i została sklasyfikowana na 13. pozycji. Na 26. miejscu zawody zakończyła Krystyna Pałka, która również pomyliła się dwukrotnie na strzelnicy. Punktów Pucharu Świata nie zdobyły Monika Hojnisz (43. lokata) i Weronika Nowakowska-Ziemniak, która była 46. Obie zawodniczki zaliczyły po trzy karne rundy.