Monika Hojnisz wygrała sprint na MP, bieg pościgowy dla Krystyny Guzik

W Dusznikach Zdroju rozegrano mistrzostwa Polski w biathlonie na nartorolkach. W sobotę odbyły się sprinty, a w niedzielę - biegi pościgowe.

Piotr Ziemka

W sprincie zwyciężyła bezbłędna na strzelnicy Monika Hojnisz (UKS Lider Katowice). Srebrny medal zdobyła Krystyna Guzik (AZS AWF Katowice), która dwukrotnie spudłowała. Na trzecim stopniu podium stanęła triumfatorka mistrzostw kraju z 2013 roku - Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec). W zawodach wystąpiły również Białorusinki, spośród których najwyższą pozycję - czwartą - wywalczyła Ala Talkach. Jedenastą lokatę zajęła Weronika Nowakowska Ziemniak.

Bieg pościgowy wygrała Guzik, która miała tylko jeden niecelny strzał. Srebro zdobyła Gwizdoń (5 pudeł), brąz natomiast - Hojnisz (7).

Dwa złote medale wywalczył Krzysztof Pływaczyk. Urodzony w 1983 roku zawodnik klubu BKS Kościelisko był bezbłędny na strzelnicy w sprincie. Drugi do mety dotarł Maksim Ramanowski z Białorusi. Trzeci finiszował Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), który zdobył srebrny medal mistrzostw Polski. Brąz otrzymał obrońca mistrzowskiego tytułu - Łukasz Szczurek (BKS Kościelisko).

Rywalizację na dochodzenie również wygrał - mimo sześciu niecelnych strzałów - Pływaczyk. Ponownie na podium stanęli też Guzik i Szczurek. Mieli oni po cztery pudła.