Puchar IBU: Florian Graf wygrał sprint w Dusznikach-Zdroju, Łukasz Szczurek najlepszy z Polaków

Zwycięstwem Floriana Grafa zakończył się rozegrany w Dusznikach-Zdroju w ramach Pucharu IBU biathlonowy bieg sprinterski. Najlepiej z Polaków spisał się Łukasz Szczurek.

Łukasz Witczyk
Zwycięstwo Floriana Grafa nawet przez moment nie było zagrożone. Reprezentant Niemiec jako jeden z nielicznych zawodników był bezbłędny na strzelnicy i właśnie stuprocentowa skuteczność była kluczem do triumfu Niemca. Na mecie miał on czas o ponad 27 sekund lepszy niż Aleksiej Slepow. Na trzecim miejscu bieg zakończył Matwiej Elisejew, który do triumfatora stracił 28 sekund. Obaj Rosjanie zanotowali po dwa niecelne strzały.
Z dobrej strony w Dusznikach-Zdroju pokazał się próbujący wrócić do pierwszej kadry Norwegii Henrik L'abee-Lund. Zajął on czwartą lokatę, a do triumfatora stracił prawie 46 sekund.

W biegu sprinterskim w Dusznikach-Zdroju wystartowało sześciu reprezentantów Polski. Najlepiej z nich spisał się Łukasz Szczurek, który był 40., a na strzelnicy pomylił się trzykrotnie. 52. lokatę zajął Mateusz Janik, Tomasz Jakieła był 64., Rafał Penar 76., Kamil Cymerman 79., a Grzegorz Jakubowicz zajął 80. lokatę.