Martin Fourcade wygrał sprint w Oberhofie

Nie brakowało emocji w sobotnim sprincie biathlonistów w Oberhofie. Ostatecznie po ciekawej walce Martin Fourcade o 4,4 sekundy pokonał Ole Einara Bjoerndalena.

W tym artykule dowiesz się o:

Obydwaj zawodnicy po jednym razie pomylili się na strzelnicy, jednak Francuz szybciej pokonał ostatnią pętlę i dzięki temu zapewnił sobie kolejne zwycięstwo. Na podium obok tej dwójki stanął także Timofiej Łapszin z Rosji, który również musiał pokonywać jedną karną rundę. [ad=rectangle] W najlepszej dziesiątce znaleźli się zawodnicy z aż dziewięciu państw - jedynie Norwegowie zdołali wprowadzić do czołówki dwóch swoich reprezentantów.

Reprezentanci Polski zajęli odległe miejsca. Krzysztof Pływaczyk musiał pokonywać dwie karne rundy i ze stratą ponad trzech minut do zwycięzcy zajął siedemdziesiąte trzecie miejsce. Grzegorz Guzik "pudłował" aż sześć razy i był dziewięćdziesiąty siódmy w gronie stu uczestników sobotniego biegu w Oberhofie.