Zwycięstwo Franziski Hildebrand w sprincie w Hochfilzen, Krystyna Guzik najlepsza z Polek

W rozegranym w Hochfilzen zaliczanym do Pucharu Świata biathlonowym biegu sprinterskim zwycięstwo odniosła Franziska Hildebrand. Na podium stanęły również Maren Hammerschmidt i Miriam Goessner. Najlepsza z Polek była Krystyna Guzik.

Łukasz Witczyk
PAP/Maciej Kulczyński / PAP/Maciej Kulczyński

Piątek był szczęśliwym dniem dla Franziski Hildebrand. 28-letnia reprezentantka Niemiec w biegu sprinterskim w Hochfilzen odniosła swoje pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata. Kluczem do triumfu Hildebrand było bezbłędne strzelanie, a do tego Niemka dołożyła szybkie tempo biegu i do sobotniego biegu pościgowego przystąpi z przewagą 15 sekund.

Na drugim stopniu podium stanęła Maren Hammerschidt (bezbłędna na strzelnicy), dla której jest to również najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Skład podium uzupełniła inna Niemka - Miriam Goessner, która po raz ostatni miejsce w pierwszej trójce zajęła w marcu 2013 roku, kiedy to w Chanty-Mansijsku również była trzecia. 25-latka zaliczyła jedno pudło na strzelnicy.

Stuprocentową skutecznością w tym elemencie popisała się Anais Bescond. Francuzka do zwyciężczyni straciła 23,4 sek. Dobry występ zanotowała również Lucie Charvatova. Czeszka była blisko cztery sekundy od pierwszego podium w karierze. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymała Gabriela Soukalova.

Słaby występ zanotowały reprezentantki Polski, których słabym punktem było strzelanie. Najlepsza z Biało-Czerwonych była Krystyna Guzik, która zanotowała jedno pudło na strzelnicy. Do zwyciężczyni straciła 55 sekund i sklasyfikowana została na 19. miejscu. Pozostałe Polki musiały przebiec po dwie karne rundy. Punkty zdobyła również Magdalena Gwizdoń, która zajęła 35. miejsce.

W biegu pościgowym wystąpią Weronika Nowakowska (41. miejsce) oraz Monika Hojnisz (49. lokata). Na 76. pozycji sprint ukończyła Kinga Mitoraj.