Kaisa Makarainen najlepsza w biegu masowym w Pokljuce, Monika Hojnisz najlepsza z Polek

W rozegranym w słoweńskiej Pokljuce biathlonowym biegu masowym zwycięstwo odniosła Kaisa Makarainen. Oprócz Finki na podium stanęły Gabriela Soukalova i Olga Podczufarowa. Najlepsza z Polek była Monika Hojnisz.

Łukasz Witczyk
EPA/CHRISTINE OLSSON / EPA/CHRISTINE OLSSON

Bieg masowy kobiet zwieńczył zmagania biathlonistek w Pokljuce. Zawody zakończyły się zwycięstwem Kaisy Makarainen. Reprezentantka Finlandii na strzelnicy popełniła jeden błąd, ale po raz kolejny zaprezentowała wysoką formę biegową i dzięki temu zawdzięcza triumf w niedzielnym biegu.

Makarainen na mecie miała blisko 12 sekund przewagi nad Gabriela Soukalova. Czeszka była jedną z nielicznych zawodniczek, która strzelała bezbłędnie. Na najniższym stopniu podium stanęła Olga Podczufarowa, dla której to największy sukces w dotychczasowej karierze. Rosjanka do zwyciężczyni straciła 27,7 sek.

W biegu masowym wystartowały trzy reprezentantki Polski. Najlepiej z nich spisała się Monika Hojnisz, która sklasyfikowana została na 15. pozycji. 21. miejsce zajęła Krystyna Guzik, a Magdalena Gwizdoń była 27.