Laura Dahlmeier wygrała bieg pościgowy w Ruhpolding, słabe strzelanie Polek

W rozegranym w sobotę biathlonowym biegu pościgowym w Ruhpolding zwycięstwo odniosła Laura Dahlmeier. Oprócz Niemki na podium stanęły Gabriela Soukalova i Dorothea Wierer. Najlepsza z Polek była Magdalena Gwizdoń.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / KARL-JOSEF HILDENBRAND

Laura Dahlmeier zwycięstwo osiągnęła w wielkim stylu. Niemka już w piątek zasygnalizowała wysoką formę biegową, kiedy to mimo jednej karnej rundy do Franziski Hildebrand straciła tylko 3 sekundy. Jeszcze lepiej Dahlmeier spisała się w sobotnim biegu pościgowym. Po ostatnim strzelaniu miała ona 7 sekund straty do Gabrieli Soukalovej.

Niemka narzuciła wysokie tempo na rundzie biegowej i z łatwością wyprzedziła liderkę klasyfikacji generalnej, a na mecie miała nad nią 7 sekund przewagi. Na najniższym stopniu podium stanęła Dorothea Wierer. Włoszka do zwyciężczyni straciła niemal 54 sekundy. Wierer musiała bronić się przed Tiril Eckhoff i Marie Dorin Habert, które po opuszczeniu strzelnicy traciły do Włoszki 14 sekund i dystans ten zdołały zniwelować do niespełna 4 sekund.

W biegu pościgowym wystąpiły cztery Polki, lecz po raz kolejny spisały się bez rewelacji. Co prawda po dwóch strzelaniach bezbłędne były Krystyna Guzik, Monika Hojnisz i Magdalena Gwizdoń, lecz po kolejnych wizytach na strzelnicy Biało-Czerwone nie miały dobrych humorów.

Najlepiej z Polek spisała się Gwizdoń, która zajęła 26. pozycję (2 pudła). 30. była Guzik, a na 31. lokacie sklasyfikowana została Hojnisz. Obie zawodniczki trzykrotnie pomyliły się na strzelnicy. Z kolei Weronika Nowakowska zajęła 46. miejsce i musiała przebiec pięć karnych rund.