Dorothea Wierer wygrała bieg indywidualny w Ruhpolding, Krystyna Guzik jedenasta

Zdjęcie okładkowe artykułu: Jure Makovec / AFP
Jure Makovec / AFP

W czwartek w Ruhpolding rozegrano biathlonowy bieg indywidualny na dystansie 15 kilometrów. W zawodach zwyciężyła Dorothea Wierer a oprócz Włoszki na podium stanęły Kaisa Makarainen i Gabriela Soukalova. Najlepsza z Polek była Krystyna Guzik.

Dorothea Wierer staje się specjalistką w biegu indywidualnym, który jest najbardziej wymagającą biathlonową konkurencją. Zawodniczki miały do pokonania 15 kilometrów biegu i czekały je cztery wizyty na strzelnicy. Za każdy niecelny strzał karą była dodatkowa minuta doliczana do czasu. Włoszka była jedną z nielicznych zawodniczek, która wszystkie 20 pocisków posłała do celu.

Na mecie Wierer miała niespełna 55 sekund przewagi nad Kaisą Makarainen. Reprezentantka Finlandii zaliczyła jedno pudło na strzelnicy, a na drugą lokatę awansowała dzięki dobrej dyspozycji biegowej na ostatniej rundzie. Trzecia była Czeszka Gabriela Soukalova, która o niecałą sekundę miała lepszy czas niż Franziska Hildebrand. Obie zawodniczki pomyliły się na strzelnicy po razie.

Raz spudłowała również Krystyna Guzik, która była najlepszą z Polek. Została sklasyfikowana na jedenastej pozycji. 31. miejsce zajęła Magdalena Gwizdoń (dwa pudła), Monika Hojnisz była 36. (trzy pudła). Po raz kolejny punktów Pucharu Świata nie zdobyła Weronika Nowakowska, która pomyliła się cztery razy i zajęła 47. miejsce.