MŚJ w biathlonie: Dobry bieg, słabe strzelanie Kamili Żuk

Piątek był kolejnym dniem zmagań w biathlonowych mistrzostwach świata juniorów w Cheile Gradistei. Tym razem do rywalizacji o medale w sprintach przystąpili zawodnicy startujący w kategorii juniorów młodszych. Nadzieją na medal była Kamila Żuk.

Łukasz Witczyk

Jako pierwsze na trasę wyruszyły juniorki młodsze, które do przebiegnięcia miały 6 kilometrów. Poza zasięgiem rywalem była Karoline Erdal. Norweżka na mecie miała blisko 29 sekund przewagi nad swoją rodaczką Emilie Kalkenberg. Brązowy krążek w sprincie wywalczyła Ukrainka Anna Krzywonos, która straciła do zwyciężczyni nieco ponad 32 sekundy. Każda z nich popełniła po jednym błędzie na strzelnicy.

W zawodach wystąpiły cztery reprezentantki Polski. Najlepiej z nich spisała się Kamila Żuk, która zajęła 11. miejsce. Żuk dobrze biegła, lecz na strzelnicy pomyliła się trzykrotnie i kosztowało ją to medal. 34. lokatę zajęła Joanna Jakieła, 38. była Kamila Cichoń, a Catherine Spierenburg sklasyfikowana została na 66. lokacie.

Następnie do walki o medale przystąpili juniorzy młodsi, na których czekało 7,5 km biegu. Po złoto sięgnął Igor Malinowskij z Rosji (1 pudło), który o 26 sekund wyprzedził Endre Stroemsheima z Norwegii. Brązowy krążek wywalczył Wiaczesław Małejew z Rosji.

Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Tadeusz Nędza-Kubiniec, który zajął 16. pozycje i zaliczył jedno pudło na strzelnicy. 18. był Przemysław Pancerz, 38. lokatę zajął Marcin Szwajnos, a Karol Turek sklasyfikowany został na 51. miejscu.