MŚJ w biathlonie: Bezbłędny Mateusz Janik blisko czołowej dziesiątki

W sobotę w rumuńskim Cheile Gradistei rozegrano kolejne biegi w ramach mistrzostw świata juniorów. Najlepiej z Polaków w sprintach spisał się Mateusz Janik.

Łukasz Witczyk

W rywalizacji juniorek po złoty medal sięgnęła Hanna Oeberg. Szwedka triumf zawdzięcza bezbłędnemu strzelaniu. Oeberg na mecie miała czas zaledwie o 0,6 sek. lepszy niż Lena Haecki. Warto dodać, że Szwajcarka popełniła dwa błędy na strzelnicy. Trzecią lokatę zajęła Szwedka Anna Magnusson, która do zwyciężczyni straciła nieco ponad 12 sekund. 17. pozycję zajęła Kinga Mitoraj.

Wśród juniorów ponownie najlepszy był Felix Leitner. Austriak raz pomylił się na strzelnicy i o blisko 12 sekund wyprzedził Amerykanina Seana Doherty'ego. Po brązowy krążek sięgnął Niemiec David Zobel.

Najlepiej z Polaków spisał się Mateusz Janik, który był bezbłędny na strzelnicy, ale dużo stracił w biegu, przez co zajął 11. pozycję. Jego strata do zwycięzcy wyniosła minutę i 19 sekund. 15. miejsce zajął Rafał Penar, a 52. był Tomasz Zięba. Obaj Polacy po dwa razy pomylili się na strzelnicy. Siedem pudeł zanotował Tomasz Jakieła i sklasyfikowany został na 83. lokacie.