PŚ w biathlonie: Laura Dahlmeier i Martin Fourcade liderami klasyfikacji generalnych

W ostatnich dniach w szwedzkim Ostersund rozegrano pięć biegów zaliczanych do biathlonowego Pucharu Świata. Liderami klasyfikacji generalnych są Laura Dahlmeier i Martin Fourcade.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / EPA/HAKON MOSVOLD LARSEN

Laura Dahlmeier zdobyła dotychczas 157 punktów. Niemka ma 25 "oczek" przewagi nad Gabrielą Koukalovą. Trzecią lokatę zajmuje Marie Dorin Habert, która wywalczyła łącznie 118 punktów. Każda z tych zawodniczek ma po jednym zwycięstwie w zawodach Pucharu Świata.

Z kolei w rywalizacji mężczyzn absolutnym dominatorem jest Martin Fourcade, który ma na swoim koncie 168 punktów. Francuz odniósł dwa zwycięstwa i raz stanął na najniższym stopniu podium. Drugą lokatę zajmuje Maksim Cwetkow. Rosjanin wywalczył 104 "oczka". Trzeci jest Arnd Peiffer.

Punkty Pucharu Świata zdobyły dotychczas dwie Polki. 4 "oczka" wywalczyła Krystyna Guzik, a punkt na swoim koncie ma Kinga Mitoraj.

Kolejne zawody biathlonowego Pucharu Świata rozegrane zostaną w słoweńskiej Pokljuce w dniach 9-11 grudnia.