Rosjanie zdominowali mistrzostwa Europy w biathlonie

W niedzielę rozegrano ostatnie biegi biathlonowych mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Imprezę zdominowali zawodnicy z Rosji, którzy zdobyli aż trzynaście medali.

Łukasz Witczyk
Mistrzostwa Europy w Dusznikach-Zdroju były absolutną dominacją rosyjskich biathlonistów. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawali Aleksander Łoginow oraz wracająca po trzyletniej dyskwalifikacji za doping Irina Starych. Triumfowali oni w biegach indywidualnych i pościgowych. Do tego Łoginow wywalczył srebro w sprincie, a Starych brąz.

Mistrzami Europy zostali również Ukrainka Julija Dzhyma i Bułgar Vladimir Iliev. Trzy medale (dwa srebrne i brązowy) wywalczyła reprezentantka Rosji, Swietłana Ślepcowa.

Łącznie Rosjanie zdobyli 13 medali - sześć złotych, cztery srebrne i trzy brązowe. Drugą lokatę w klasyfikacji medalowej zajęli Ukraińcy (1-1-2), a trzecią Bułgarzy (1-1-1). Na podium biegów mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju stawali zawodnicy z sześciu krajów. Po brąz w supermikście sięgnęli Polacy Krystyna Guzik i Grzegorz Guzik.