MŚ w biathlonie: Laura Dahlmeier najlepsza w biegu indywidualnym, odległe miejsca Polek

W środę w Hochfilzen w ramach mistrzostw świata rozegrano biathlonowy bieg indywidualny. Złoty medal wywalczyła Laura Dahlmeier, a oprócz Niemki na podium stanęła Gabriela Koukalova i Alexia Runggaldier.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA
Bieg indywidualny to najtrudniejsza biathlonowa konkurencja. Zawodniczki do pokonania mają 15 kilometrów biegu i czekają na nie cztery wizyty na strzelnicy. W dodatku za każdy niecelny strzał naliczana jest karna minuta, co sprawia, że kluczem do dobrego wyniku jest wysoka skuteczność w tym elemencie. Często zdarzają się również sensacyjne rozstrzygnięcia.

Polscy kibice mieli nadzieję na to, że z dobrej strony pokażą się Biało-Czerwone. Tak się jednak nie stało. Najlepsza z Polek, Monika Hojnisz, była dopiero 30. O siedem miejsc niżej sklasyfikowana została Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik była 52., a Anna Mąka zajęła 84. lokatę. Sensacje były możliwe, co udowodniły Mari Laukkanen z Finlandii i reprezentująca Koreę Południową Jekaterina Avvakumova. Zajęły one kolejno czwartą i piątą pozycję.

Po złoty medal sięgnęła Laura Dahlmeier, która rywalkom nie dała najmniejszych szans. Niemka zaliczyła jedno pudło na strzelnicy, ale na mecie miała blisko 25 sekund przewagi nad Gabrielą Koukalovą. Dodajmy, że Czeszka również raz pomyliła się na strzelnicy. Obie zawodniczki były poza zasięgiem rywalek. Trzecia na mecie Alexia Runggaldier straciła do zwyciężczyni minutę i 46 sekund. Jednocześnie zdobycie brązowego medalu to dla niej największy sukces w karierze.