MŚJ w biathlonie: Joanna Jakieła blisko medalu

W piątek w słowackim Osrblie rozegrano biegi sprinterskie juniorów młodszych zaliczane do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. Blisko zdobycia medalu była Joanna Jakieła.

Łukasz Witczyk
PAP/EPA / Hendrik Schmidt

Joanna Jakieła zajęła piąte miejsce w biegu sprinterskim. Medalową szansę zaprzepaściła podczas drugiego strzelania. Polka w "stójce" zaliczyła aż cztery błędy i musiała pożegnać się z marzeniami o zdobyciu choćby brązowego krążka podczas mistrzostw świata juniorów.

Do trzeciej Samueli Comoli (Włochy) Jakieła straciła 12,9 sek. Po złoty medal sięgnęła inna Włoszka, Irene Lardschneider, która przed biegiem pościgowym ma minutę i 7 sekund przewagi nad drugą Austriaczką Anną Gandler. Na 46. miejscu bieg ukończyła Daria Gembicka, 53. była Klaudia Szpak, a Natalia Tomaszewska sklasyfikowana została na 69. pozycji.

Wśród juniorów młodszych najlepszy był Francuz Emilien Claude, który na mecie miał 25 sekund przewagi nad Ukraińcem Serhijem Telenem. Najlepszy z Polaków, Przemysław Pancerz, zajął 10. miejsce. Wojciech Filip sklasyfikowany został na 37. lokacie, Wojciech Skorusa był 47., a Michał Neumann 65.

65 Michał Neumann Polska +4:19,3 5

Czy reprezentacja Polski zdobędzie co najmniej jeden medal podczas mistrzostw świata juniorów?