PŚ w biathlonie: Mari Laukkanen z drugim zwycięstwem, Polki bez punktów

W rozegranym w Oslo biegu pościgowym zaliczanym do biathlonowego Pucharu Świata zwycięstwo odniosła Mari Laukkanen. Oprócz niej na podium stanęły Gabriela Koukalova i Justine Braisaz.

Piątkowe zwycięstwo w sprincie uskrzydliło Mari Laukkanen. Reprezentantka Finlandii jako pierwsza wyruszyła na trasę biegu pościgowego i ani na chwilę nie oddała prowadzenia. Laukkanen popełniła tylko jeden błąd na strzelnicy, co przy dobrym biegu było kluczem do odniesienia drugiego w karierze zwycięstwa w zawodach biathlonowego Pucharu Świata.

Drugą lokatę w Oslo zajęła Gabriela Koukalova. Czeszka była bezbłędna na strzelnicy, ale nie zdołała odrobić straty do zwyciężczyni. Na trzeciej pozycji bieg zakończyła Justine Braisaz. Jej wynik mógł być lepszy, ale musiała przebiec aż cztery karne rundy.

Słabo spisały się Polki, dla których był to ostatni start w sezonie. Na 48. miejscu bieg pościgowy ukończyła Monika Hojnisz, a Magdalena Gwizdoń była 50. Obie reprezentantki Polski zaliczyły po sześć pudeł.