Biathlon. Triumf Johannesa Boe w Hochfilzen, Polacy bez punktów

Johannes Boe po raz drugi w tym sezonie wygrał sprint biathlonowego Pucharu Świata. Tym razem Norweg był najlepszy w austriackim Hochfilzen. Słabo spisali się Polacy. Żaden z nich nie pobiegnie w biegu pościgowym.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe Getty Images / Stanko Gruden/Agence Zoom / Stringer / Na zdjęciu: Johannes Boe
W sprincie Johannes Boe nie ma sobie równych. Norweski biathlonista znów był bezkonkurencyjny i zwyciężył mimo jednej karnej rundy. Na finiszu młodszy z braci Boe miał blisko 8 sekund przewagi nad Francuzem Simonem Desthieux, który również musiał pobiec jedną karną rundę. Mimo bezbłędnego strzelania dopiero trzeci był Aleksander Łoginow. Strata Rosjanina to blisko 15 sekund.

Słabo w Hochfilzen spisali się reprezentanci Polski. Najlepszy z Biało-Czerwonych był Łukasz Szczurek, który sklasyfikowany został na 67. pozycji. Na strzelnicy Szczurek pomylił się dwukrotnie i to zadecydowało o tym, że zabraknie go w biegu pościgowym. Do 60. lokaty zabrakło zaledwie 4,5 sek.

Dopiero 73. był Grzegorz Guzik, który musiał przebiec trzy karne rundy. To wynik zdecydowanie poniżej oczekiwań polskiego biathlonisty. 102. miejsce zajął Andrzej Nędza-Kubiniec (4 karne rundy). Bieg ukończyło 109 zawodników.