Biathlon. Wierer obroniła się przed Herrmann. Rozczarowujący występ Hojnisz-Staręgi

Słabo sezon rozpoczęła Monika Hojnisz-Staręga. W biathlonowym biegu indywidualnym w Kontiolahti Polka zajęła dopiero 55. miejsce i nie zdobyła punktów. Wygrała Dorothea Wierer.

Łukasz Witczyk
Monika Hojnisz-Staręga Materiały prasowe / Dmitriy Yevenko/PZBiath / Na zdjęciu: Monika Hojnisz-Staręga
W zeszłym sezonie Monika Hojnisz-Staręga była w ścisłej światowej czołówce, co tylko rozbudziło apetyty zawodniczki i kibiców. Jednak pierwsze w tym sezonie zawody PŚ w biathlonie były prawdziwym kubłem zimnej głowy na fanów polskiego biathlonu. Żadna z Polek w biegu indywidualnym na dystansie 15 km w Kontiolahti nie zdobyła punktów.

Hojnisz-Staręga wolno biegła, a do tego na strzelnicy popełniła trzy pudła, z czego dwa podczas ostatniego strzelania. Wtedy straciła szansę na dobre miejsce, gdyż w biegu indywidualnym za każdy niecelny strzał do czasu zawodniczki dolicza się karną minutę. Hojnisz-Staręga zawody zakończyła na 55. miejscu.

Nieco lepiej spisała się Karolina Pitoń i to najbardziej optymistyczna wiadomość po sobocie w Kontiolahti. Polka pomyliła się dwukrotnie na strzelnicy i sklasyfikowana została na 53. miejscu. Kinga Zbylut (3 karne minuty) była 60., a Kamila Żuk (5 pudeł) zajęła 71. lokatę.

Bieg indywidualny zakończył się wygraną Dorothei Wierer, która na strzelnicy była bezbłędna. Triumfatorka ostatniej edycji Pucharu Świata obroniła się przed Denise Herrmann. Była biegaczka popełniła jeden błąd na strzelnicy, ale odrobiła niemal całą karną minutę straty. Wierer na mecie miała nad nią 0,8 sek. przewagi. Na najniższym stopniu podium stanęła Johanna Skottheim, co jest jej największym sukcesem w karierze.