Biathlon. Johannes Boe wygrał sprint w Kontiolahti, Polacy bez punktów

Johannes Boe wygrał biathlonowy bieg sprinterski w Kontiolahti, który zaliczany był do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Kolejny słaby występ zaliczyli Polacy.

Łukasz Witczyk
Johannes Boe PAP/EPA / MAURI RATILAINEN / Na zdjęciu: Johannes Boe
Norweg zrehabilitował się za porażkę w sobotnim biegu indywidualnym i tym razem nie miał sobie równych. Johannes Boe szybki bieg połączył z bezbłędnym strzelaniem, a gdy norweski biathlonista na strzelnicy ma stuprocentową skuteczność, to jest poza zasięgiem rywali. Tak było właśnie w niedzielnym sprincie na dystansie 10 kilometrów.

Boe miał 44 sekundy przewagi nad Sebastianem Samuelssonem, który wyrasta na najgroźniejszego rywala Norwega. Na najniższym stopniu podium stanął inny Szwed, Martin Ponsiluoma. Obaj szwedzcy zawodnicy na strzelnicy pomylili się po razie.

Słaby występ zaliczyli Polacy, choć trzeba przyznać, że było nieco lepiej niż w sobotę. Najlepszy z Biało-Czerwonych był Andrzej Nędza-Kubiniec, który był bezbłędny na strzelnicy i sklasyfikowano go na 56. miejscu. 68. był Grzegorz Guzik (3 pudła), choć do momentu oddawania strzałów w pozycji stojącej miał szansę na dobre miejsce. Marcin Szwajnos był 89. (2 pudła), a Łukasz Szczurek 95. (3 pudła). Startowało 101 zawodników.

10. Emilien Claude Francja 31

Puchar Świata w Kuusamo. O Stocha trzeba się martwić? "Wygra jeszcze kilka razy w tym sezonie"