Biathlon. Marte Olsbu Roeiseland z wygraną w biegu pościgowym. Polki bez punktów

Marte Olsbu Roeiseland wygrała w biathlonowym biegu pościgowym rozgrywanym w ramach Pucharu Świata w Hochfilzen. Słabo spisały się reprezentantki Polski.

Łukasz Witczyk
Marte Olsbu Roieseland PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Marte Olsbu Roieseland
Jako pierwsza na trasę biegu pościgowego wyruszyła Dzinara Alimbekawa. Białorusinka znów pokazała wysoką formę, ale tym razem musiała zadowolić się drugim miejscem. Alimbekawa była bezbłędna na strzelnicy, ale nie zdołała odeprzeć ataków Marte Olsbu Roeiseland. Norweżka musiała przebiec dodatkowe 300 metrów, ale i tak wygrała.

Roeiseland na mecie miała prawie 14 sekund przewagi nad Białorusinką. O podium walczyły też Francuzka Julia Simon i Szwedka Hanna Oeberg. Górą była pierwsza z nich i to mimo tego, że zaliczyła trzy błędy na strzelnicy. Oeberg i tak może być zadowolona ze swojego występu. Ruszała jako 29. zawodniczka, a skończyła jako czwarta.

Słabo spisały się reprezentantki Polski. Na 45. miejscu rywalizację zakończyła Kamila Żuk, która przesunęła się w górę klasyfikacji o cztery pozycje. Żuk zaliczyła cztery karne rundy. Jeszcze gorzej strzelała Kinga Zbylut (8 pudeł) i zajęła 57. miejsce. Wyprzedziła tylko jedną zawodniczkę.