Marcin Lewandowski czwarty w finale MŚ

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Marcin Lewandowski został najszybszym Europejczykiem w biegu na 800 metrów. Polak w finale mistrzostw świata zajął czwarte miejsce. Złoto powędrowało w ręce Mohammeda Amana z Etiopii.

W tym artykule dowiesz się o:

Trwa seria wspaniałych startów Polaków na mistrzostwach świata w lekkiej atletyce. O krok od trzeciego medalu biało-czerwonych w Moskwie był Marcin Lewandowski, który przeżył swoiste deja vu z poprzedniej imprezy w Daegu, gdzie w 2011 roku także był czwarty. Nasz reprezentant finałowy bieg rozpoczął bardzo ostrożnie, plasując się na końcu stawki. Szczecinianin zdecydowanie wzmocnił tempo w okolicach 600. metra i w imponującym stylu zaczął się piąć w górę klasyfikacji. Jego pościg przyniósł mu wprawdzie jego najlepszy wynik w sezonie, ale do upragnionego krążka zabrakło mu 0,32 sekundy.

Najlepiej nieobecność bohatera minionych igrzysk w Londynie - fenomenalnego Davida Rudishy wykorzystał 19-letni Mohammed Aman. Etiopczyk w dalszym ciągu nie przestaje zadziwiać, jeszcze raz prezentując swoje niebywałe możliwości. Srebro zdobył prowadzący na półmetku rywalizacji - Nick Symmonds z USA, a trzeci był Ayanleh Souleiman. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy od osiemnastu lat w finale tej konkurencji nie wystartował żaden z Kenijczyków.