Patryk Dobek drugi w biegu na 400 metrów przez płotki w mityngu DL w Szanghaju

Patryk Dobek zajął drugie miejsce w mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju. Jako pierwszy linię mety minął Michael Tinsley.

Piotr Ziemka

Patryk Dobek uplasował się na drugiej pozycji, choć aż siedmiu uczestników rywalizacji w Szanghaju ma od niego lepszy rekord życiowy. Biegnący na pierwszym torze Polak uzyskał czas 49.01. 32-letni Michael Tinsley triumfował z wynikiem 48.90. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Jeffery Gibson (49.11).

Tinsley jako zwycięzca otrzymał 10 punktów do klasyfikacji generalnej Diamond League. Reprezentant Stanów Zjednoczonych wygrał klasyfikację generalną tego cyklu w 2014 roku. Wówczas również triumfował w Szanghaju. Wtedy zmierzono mu 48.77.

Dobek za drugie miejsce dostał 6 pkt do "generalki".