Kapitalny bieg Adama Kszczota. Polak wygrał zawody Diamentowej Ligi w Brukseli!

Adam Kszczot rewelacyjnie spisał się w ostatnich zawodach w tym sezonie z cyklu Diamentowej Ligi. Polak wygrał bieg na 800 metrów w Brukseli i ostatecznie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji Diamond Race.

Patryk Kurkowski
Adam Kszczot Getty Images / Michael Steele / Na zdjęciu: Adam Kszczot

Adam Kszczot w finałowych zawodach Diamentowej Ligi pokazał wielką klasę i umiejętności. Polak w doborowej stawce zdołał jako pierwszy przekroczyć linię mety. Mistrz Europy najlepiej spisał się na finiszu i wyprzedził m.in. czterech Kenijczyków.

Różnice między czołowymi zawodnikami były naprawdę niewielkie. Pierre-Ambroise Bosse, który zajął szóste miejsce w biegu, stracił do naszego reprezentanta niespełna 0,3 sekundy. Tylko Clayton Murphy i Jonathan Kilit mieli wyraźną stratę do zwycięzcy.

Kszczot w pokonanym polu zostawił m.in. Fergusona Cheruiyota Roticha. Kenijczyk zajął czwartą lokatę, ale mimo tego pewnie zwyciężył w tegorocznym cyklu. Zgromadził on 39 punktów, czyli o dziesięć więcej niż Francuz Bosse.

Za sprawą świetnej postawy w Brukseli na trzecią lokatę awansował Kszczot, który za zwycięstwo dopisał do swojego dorobku aż 20 punktów.