Copernicus Cup: Joanna Jóźwik pobiła 18-letni rekord Polski!

To był niesamowity bieg w wykonaniu Joanny Jóźwik! 26-letnia biegaczka średniodystansowa osiągnęła cel. Nasza zawodniczka pobiegła kapitalnie i pobiła halowy rekord Polski na dystansie 800 metrów, który przez 18 lat należał do Lidii Chojeckiej.

Patryk Kurkowski
Joanna Jóźwik Getty Images / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik
Joanna Jóźwik mogła liczyć na wsparcie Emilii Ankiewicz, która od początku narzuciła mocne tempo. Tylko najlepsza nasza biegaczka na dystansie 800 metrów była w stanie je wytrzymać.

Na ostatnich 300 metrach Jóźwik była osamotniona, ale szybko zmierzała do mety. Ostatecznie wpadła na metę z czasem 1:59.29 i zdeklasowała rywalki. Druga na mecie Anita Hinriksdottir z Islandii straciła do Polki ponad dwie sekundy!

Jóźwik osiągnęła swój cel na sezon halowy - podczas Copernicus Cup poprawiła rezultat Lidii Chojeckiej aż 0,7 sekundy. Warto również dodać, że Jóźwik jako jedyna w tym roku na świecie pokonała 800 metrów poniżej 2 minut.

26-letnia zawodniczka zwyciężyła już po raz trzeci w tym roku. Wcześniej wygrała dwa mityngi w Niemczech. Wszystkie, w tym Copernicus Cup, są zaliczane do cyklu IAAF World Indoor Tour.