Ewa Swoboda halową mistrzynią Polski! Coraz lepsza forma 19-letniej sprinterki

Ewa Swoboda wygrała finałowy bieg na 60 metrów w Toruniu i została halową mistrzynią Polski. 19-letnia sprinterka znakomicie spisała się w decydującym wyścigu, pokonując dystans w czasie 7,15 sekundy.

Patryk Kurkowski
Na zdjęciu Ewa Swoboda East News / Na zdjęciu Ewa Swoboda
Ewa Swoboda po raz kolejny miała rewelacyjne wyjście z bloków startowych, a na dystansie zdołała się mocno rozpędzić. Utalentowana sprinterka pędziła, mimo że nie miała żadnej równorzędnej przeciwniczki. Ostatecznie uzyskała ona wynik 7,15 sekundy, co jest jej najlepszym rezultatem w tym sezonie.

Swoboda udowadnia zatem, że rozkręca się ze startu na start. Już ostatnio wypadła przyzwoicie, a teraz jest już całkiem blisko swojego rekordu życiowego (7,07 sekundy z ubiegłego roku).

Drugie miejsce w biegu na 60 metrów zajęła Agata Forkasiewicz, a trzecie Anna Kiełbasińska. Obie straciły jednak sporo, bo blisko 0,2 sekundy, do Swobody.

Z ciekawszych wyników odnotujmy również złoto w biegu na 1500 metrów Marcina Lewandowskiego, a w skoku wzwyż mężczyzn triumfował Sylwester Bednarek.