HMŚ w Birmingham: Justyna Święty-Ersetic zakwalifikowała się do finału

Justyna Święty-Ersetic zajęła pierwsze miejsce w drugim biegu półfinałowym na 400 metrów i zakwalifikowała się do sobotniego finału halowych mistrzostw świata w Birmingham.

Piotr Ziemka
Justyna Święty-Ersetic Getty Images / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic
Pierwszy półfinał wygrała Amerykanka Shakina Wimbley (51.34). Druga była Szwajcarka Lea Sprunger (51.71). W następnym biegu triumfowała Justyna Święty-Ersetic. Po pierwszym okrążeniu Polka zajmowała czwartą lokatę. Później zdołała awansować i zwyciężyła z czasem 52.63. Jako pierwsza metę minęła Stephenie Ann McPherson, ale biegaczka z Jamajki została zdyskwalifikowana. Trzy tysięczne sekundy do reprezentantki Polski straciła Zoey Clark z Wielkiej Brytanii.

Trzeci bieg półfinałowy wygrała Courtney Okolo (51.79). W finale weźmie też udział Maria Belimpasaki (52.17).

Finał tej konkurencji rozpocznie się w sobotę o godzinie 21:05 polskiego czasu.

Justyna Święty uczestniczyła w finale biegu na 400 metrów podczas dwóch poprzednich edycji halowych mistrzostw świata. W 2014 roku była czwarta w Sopocie. Dwa lata później jako piąta minęła metę w Portland.