HME Glasgow 2019: Alvaro de Arriba ze złotym medalem w biegu na 800 metrów

Alvaro de Arriba został halowym mistrzem Europy w biegu na 800 metrów, srebrny medal wywalczył Jamie Webb, a brąz zdobył Mark English. Polacy nie startowali w wielkim finale.

Piotr Szarwark
Alvaro de Arriba (pierwszy z prawej) Newspix / EXPA/ Focus Images/ Steve O'Sullivan / Na zdjęciu: Alvaro de Arriba (pierwszy z prawej)
Przed dwoma laty kibice w Polsce cieszyli się ze złotego medalu halowych mistrzostw Europy zdobytego w Belgradzie przez Adama Kszczota. Czołowy lekkoatleta postanowił odpuścić tegoroczny sezon halowy, a jego koledzy z kadry - Michał Rozmys i Mateusz Borkowski w Glasgow odpadli już w eliminacjach.

W wielkim finale niedościgniony okazał się Alvaro de Arriba. Hiszpan zaatakował na 250 metrów przed metą i żaden z rywali nie był w stanie odeprzeć jego ataku. De Arriba pokonał dystans w czasie 1:46.83. Srebrny medal wywalczył Jamie Webb, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy 1:47.13, a brąz zdobył reprezentant Irlandii, Mark English (1:47.39).

Dla Hiszpanii jest to trzeci medal podczas halowych ME w Glasgow, w tym drugi złoty.