Szwedka wygrała w Obersdorfie. Słaby występ reprezentantek Polski

Szwedka Frida Karlsson wygrała bieg na 10 kilometrów stylem klasycznym. Zawodniczka ze Skandynawii pokonała drugą Kristę Parmakoski o 16.6 sekundy. Bardzo słabo pobiegły dwie reprezentantki Polski.

Michał Gałęzewski
Izabela Marcisz PAP/EPA / Na zdjęciu: Izabela Marcisz
Trwają prestiżowe zawody w ramach Tour de Ski. W Obersdorfie zawodniczki startowały co 30 sekund. Jako jedna z pierwszych na trasę ruszyła Izabela Marcisz, która niestety mimo niezłego początku nie miała szybkości. Ostatecznie zajęła dopiero 55. miejsce na 61 zawodniczek. Czas ponad minutę gorszy od Marcisz miała Monika Skinder, która na mecie pokonała tylko dwie biegaczki.

Na trasie w Obersdorfie bardzo dobrze czuła się Frida Karlsson. Szwedka od pierwszych metrów miała najlepsze międzyczasy i spokojnie dobiegła na pierwszej lokacie, pokonując Kristę Parmakoski o 16.6 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Norweżka Anne Kjersti Kalvaa, która dobiegła 1.5 sekundy za Finką.

Zawodnicy i zawodniczki zostają w Obersdorfie, gdzie w środę zmierzą się z dystansem 20 kilometrów. Obie Polki nie zostają do końca Tour de Ski, gdyż wkrótce polecą do Kanady, gdzie wystąpią w Mistrzostwach Świata Juniorów i U-23 w narciarstwie klasycznym.