"Bieg na igrzyska" na Kubalonce
Na Kubalonce odbyły się trzecie w tym sezonie zawody Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska".
Kubalonka, na przełęczy pomiędzy Wisłą i Istebną, to obok Jakuszyc drugi najważniejszy ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Tutejsze trasy są przepięknie położone, wytyczono je wśród świerkowo-jodłowych lasów. Zmodernizowane kilka lat temu trasy mają homologację FIS. - To trasy nie tylko pięknie położone, ale i bardzo trudne. To takie trasy, które szybko weryfikują, kto jak jest przygotowany do tego sezonu - mówi Grzegorz Staręga, przewodniczący komisji biegów PZN, prezes i trener UKS Rawa Siedlce.
Na starcie sobotnich zawodów stanęło 292 zawodniczek i zawodników z 37 klubów z całej Polski. - To bardzo ważne zawody dla młodych sportowców, to kuźnia talentów - mówi Staręga.Klasyfikacja Junior A po trzech zawodach
1. Kacper Antolec LKS Poroniec Poronin – 240 pkt
2. Maciej Legierski NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 164 pkt
3. Filip Kroemer Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 148 pkt
4. Kacper Kościelniak AZS Zakopane – 130 pkt
5. Arkadiusz Posiadała UKS Rawa Siedlce – 124 pkt
6. Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane – 119 pkt
Juniorka A - 5 km CL Mass
1. Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka- 17:41,4
2. Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 18:19,4
3. Daria Krupa UKS Rawa Siedlce – 18:20,9
4. Katarzyna Stokfisz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 18:58,5
5. Paulina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 19:07,1
6. Agata Dakowicz UKS Hubal Białystok – 19:47,8
Wystartowało 12 zawodniczek
Klasyfikacja Juniorka A po trzech zawodach
1. Justyna Pradziad UKS regle Kościelisko/SMS Zakopane – 260 pkt
2. Katarzyna Stokfisz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 230 pkt
3. Daria Krupa UKS Rawa Siedlce – 180 pkt
4. Paulina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 130 pkt
5. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk – 122 pkt
6. Joanna Bronisz UKS Rawa Siedlce – 101 pkt
Junior B - 5 km CL Mass
1. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 15:20,8
2. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Szklarska Poręba – 15:34,9
3. Mikołaj Michałek MKS Istebna – 15:46,3
4. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 15:49,0
5. Marek Welusz LZS SSR Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk – 15:52,3
6. Wiktor Czaja LKS Czorsztyn SKI/SMS Zakopane – 15:52,5
Wystartowało 28 zawodników
Klasyfikacja Junior B po trzech zawodach
1. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 260 pkt
2. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Szklarska Poręba – 205 pkt
3. Wiktor Czaja LKS Czorsztyn SKI/SMS Zakopane – 176 pkt
4. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 175 pkt
5. Mikołaj Michałek MKS Istebna – 160 pkt
6. Szymon Sikora MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 136 pkt
Juniorka B - 5 km CL Mass
1. Magdalena Kobielusz MKS Istebna/SMS Szczyrk – 18:16,8
2. Klaudia Kołodziej LKS Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk – 18:18,5
3. Iwona Piekarz LKS Hilltop Osieczany/SMS Zakopane – 18:54,6
4. Emila Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 19:15,9
5. Jana Kawulokowa NKS Trójwieś Beskidzka – 19:20,3
6. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Karpacz – 19:33,6
Wystartowało 29 zawodniczek
Klasyfikacja Juniorka B po trzech zawodach
1. Magdalena Kobielusz MKS Istebna – 240 pkt
2. Klaudia Kołodziej LKS Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk – 230 pkt
3. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Karpacz – 220 pkt
4. Emila Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 155 pkt
5. Iwona Piekarz LKS Hilltop Osieczany/SMS Zakopane - 155 pkt
6. Weronika Kaleta LKS Hilltop Wiśniowa /SMS Zakopane – 101 pkt
Junior C - 3 km CL Mass
1. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 9:14,2
2. Jakub Plinta LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 9:38,1
3. Alan Ciborowski KS Speed Jasło – 9:38,2
4. Patryk Kopytko Obidowiec Obidowa – 9:38,5
5. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce – 9:38,5
6. Michał Boreczek MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 9:39,3
Wystartowało 34 zawodników
Klasyfikacja Junior C po trzech zawodach
1. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 300 pkt
2. Jakub Plinta LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 220 pkt
3. Alan Ciborowski KS Speed Jasło – 180 pkt
4. Michał Boreczek MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 150 pkt
5. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce – 135 pkt
6. Patryk Kopytko Obidowiec Obidowa – 119 pkt
Juniorka C - 3 km CL Mass
1. Eliza Rucka MKS Istebna – 10:09,6
2. Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 10:09,8
3. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 10:45,4
4. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna – 11:00,1
5. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka – 11:26,0
6. Marcelina Wojtyła MKS Istebna – 11:26,8
Klasyfikacja Juniorka C po trzech zawodach
1. Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 280 pkt
2. Eliza Rucka MKS Istebna – 260 pkt
3. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 170 pkt
4. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna – 160 pkt
5. Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 117 pkt
6. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskizdka – 117 pkt
Wystartowały 44 zawodniczki
Junior D - 3 km CL Mass
1. Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 10:22,1
2. Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce – 10:23,6
3. Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 10:24,1
4. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 10:27,0
5. Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 10:36,5
6. Jan Guńka KS Chochołów – 10:37,5
Wystartowało 43 zawodników
Klasyfikacja Junior D po trzech zawodach
1. Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 260 pkt
2. Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce – 240 pkt
3. Jan Guńka KS Chochołów – 180 pkt
4. Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 145 pkt
5. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 145 pkt
6. Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 142 pkt
Juniorka D - 3 km CL Mass
1. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 11:33,2
2. Laura Legierska NKS Trójwieś Beskidzka – 11:59,3
3. Irena Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 12:04,9
4. Karolina Kohutowa NKS Trójwieś Beskidzka – 12:05,3
5. Amelia Jęczmieniak MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 12:07,3
6. Zuzanna Cieślar WSS Wisła - 12:23,9
Wystartowały 42 zawodniczki
Klasyfikacja Juniorka D po trzech zawodach
1. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 280 pkt
2. Anna Berezecka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 169 pkt
3. Irena Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 160 pkt
4. Amelia Jęczmieniak MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 155 pkt
5. Laura Legierska NKS Trójwieś Beskidzka – 149 pkt
6. Karina Probola MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 112 pkt
Klasyfikacja klubowa po trzech zawodach
1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 2076 pkt
2. UKS Rawa Siedlce – 1655 pkt
3. NKS Trójwieś Beskidzka – 1653 pkt
4. MKS Istebna – 1409 pkt
5. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 1154 pkt
6. MKS Karkonosze – 1126 pkt
7. UKS Regle Kościelisko – 1105 pkt
8. LKS Klimczok Bystra – 765 pkt
9. MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 693 pkt
10. Obidowiec Obidowa – 621 pkt