Justyna Kowalczyk szósta w Marcialondze. Blisko osiem minut straty Polki

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk, igrzyska olimpijskie Soczi 2014

Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w Marcialondze, włoskim biegu na 70 kilometrów stylem klasycznym. Wśród kobiet wygrała Britta Johansson Norgren, a wśród mężczyzn Tord Asle Gjerdalen.

Kowalczyk odpadła od liderek mniej więcej na wysokości Predazzo, miejscowości znanej doskonale z Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na kolejnych kilometrach Polka nie była już w stanie powtórnie dołączyć do prowadzących rywalek. Ostatecznie nasza reprezentantka finiszowała jako szósta ze stratą blisko ośmiu minut do triumfatorki.

Walka o wygraną wśród pań była pasjonująca. Britta Johansson Norgren i Katerina Smutna wspólnie dotarły do Cavalese, gdzie znajdowała się meta, i stoczyły pojedynek o pierwsze miejsce już na ulicach miasta. Ostatecznie na ostatnich metrach nieco mocniejsza okazała się Szwedka.

Wcześniej dużo emocji dostarczyła także rywalizacja mężczyzn. Faworyt Petter Eliassen w Cavalese musiał uznać wyższość Tord Asle Gjerdalen. Trzecie miejsce zajął Stian Hoelgaard, lider klasyfikacji młodzieżowej.