"Bieg na Igrzyska" w Zakopanem. Biegali u stóp tatrzańskich szczytów
W sobotę 6 lutego na trasach Centralnego Ośrodka Sportu odbyły się piąte już w tym sezonie zawody Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska".
Na niedzielę zaplanowano rywalizację stylem dowolnym. Wiadomo już jednak, że te konkurencje nie odbędą się z powodu silnego wiatru w Zakopanem.
Wyniki:
Junior A - 8,4 km CL
1. Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka – 20:02,2
2. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk – 20:43,7
3. Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane – 21:26,6
4. Kacper Antolec LKS Poroniec Poronin – 21:39,0
5. Maciej Legierski NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 22:01,4
6. Karol Fundanicz MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane – 22:51,6
Wystartowało 16 zawodników
Klasyfikacja Junior A po pięciu zawodach
1. Kacper Antolec LKS Poroniec Poronin – 370 pkt
2. Maciej Legierski NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 254 pkt
3. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk – 249 pkt
4. Wojciech Fojcik NKS Trójwieś Beskidzka – 240 pkt
5. Maciej Piergies MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 209 pkt
6. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk – 200 pkt
Juniorka A – 4,8 km CL
1. Justyna Pradziad UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 14:11,3
2. Daria Krupa UKS Rawa Siedlce – 14:19,9
3. Katarzyna Stokfisz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 14:36,1
4. Paulina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk – 14:58,9
5. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk – 15:34,3
6. Róża Łyjak MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Karpacz – 15:44,2
Wystartowało 9 zawodniczek
Klasyfikacja Juniorka A po pięciu zawodach
1. Justyna Pradziad UKS regle Kościelisko/SMS Zakopane – 440 pkt
2. Katarzyna Stokfisz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 350 pkt
3. Daria Krupa UKS Rawa Siedlce – 310 pkt
4. Paulina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 220 pkt
5. Agata Warło NKS Trójwieś Beskidzka – 200 pkt
6. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce/SMS Szczyrk – 196 pkt
Junior B – 4,8 km CL
1. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 11:05,9
2. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Szklarska Poręba – 11:18,7
3. Szymon Sikora MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 11:28,4
4. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 11:33,0
5. Wiktor Czaja LKS Czorsztyn Ski/SMS Zakopane – 11:34,9
6. Łukasz Bachleda Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane – 11:57,3
Wystartowało 21 zawodników
Klasyfikacja Junior B po pięciu zawodach
1. Mateusz Haratyk NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk – 460 pkt
2. Michał Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Szklarska Poręba – 325 pkt
3. Maciej Popieluch KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 305 pkt
4. Wiktor Czaja LKS Czorsztyn SKI/SMS Zakopane – 257 pkt
5. Szymon Sikora MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 256 pkt
6. Mikołaj Michałek MKS Istebna – 241 pkt
Juniorka B – 4,8 km CL
1. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Karpacz – 13:46,7
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna/SMS Szczyrk – 14:04,5
3. Iwona Piekarz LKS Hilltop Osieczany/SMS Zakopane – 14:45,1
4. Weronika Kaleta LKS Hilltop Wiśniowa /SMS Zakopane – 15:00,2
5. Emila Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 15:16,8
6. Joanna Waksmundzka UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 15:18,4
Wystartowało 30 zawodniczek
Klasyfikacja Juniorka B po pięciu zawodach
1. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Karpacz – 400 pkt
2. Magdalena Kobielusz MKS Istebna – 380 pkt
3. Klaudia Kołodziej LKS Witów Mszana Górna/SMS Szczyrk – 330 pkt
4. Iwona Piekarz LKS Hilltop Osieczany/SMS Zakopane - 265 pkt
5. Emila Nawara UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane – 200 pkt
6. Weronika Kaleta LKS Hilltop Wiśniowa /SMS Zakopane – 196 pkt
Junior C – 2,4 km CL
1. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 5:42,5
2. Jakub Plinta LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 6:01,9
3. Michał Boreczek MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 6:06,2
4. Karol Kubańda LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 6:11,0
5. Bartosz Głaz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 6:15,3
6. Patryk Kopytko Obidowiec Obidowa – 6:24,2
Wystartowało 29 zawodników
Klasyfikacja Junior C po pięciu zawodach
1. Dawid Damian KS Jedność Nowy Sącz/SMS Zakopane – 500 pkt
2. Jakub Plinta LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 380 pkt
3. Michał Boreczek MKS Karkonosze Sporty Zimowe – 270 pkt
4. Alan Ciborowski KS Speed Jasło – 245 pkt
5. Patryk Kopytko Obidowiec Obidowa – 209 pkt
6. Bartosz Głaz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 183 pkt
Juniorka C – 2,4 km CL
1. Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 6:35,6
2. Eliza Rucka MKS Istebna – 6:44,6
3. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna – 7:03,1
4. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 7:05,1
5. Justyna Stefaniuk UKS Rawa Siedlce – 7:10,9
6. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka – 7:13,6
Klasyfikacja Juniorka C po pięciu zawodach
1. Monika Skinder MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 460 pkt
2. Eliza Rucka MKS Istebna – 400 pkt
3. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 320 pkt
4. Natalia Sewastynowicz MKS Istebna – 270 pkt
5. Kamila Gruszka NKS Trójwieś Beskidzka – 189 pkt
6. Magdalena Kuśmierz MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski - 186 pkt
Wystartowało 41 zawodniczek
Junior D – 2,4 km CL
1. Jan Guńka KS Chochołów – 6:11,9
2. Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 6:32,9
3. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 6:33,6
4. Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce – 6:36,6
5. Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 6:48,6
6. Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 7:06,1
Wystartowało 39 zawodników
Klasyfikacja Junior D po pięciu zawodach
1. Robert Bugara UKS Regle Kościelisko – 420 pkt
2. Jan Guńka KS Chochołów – 380 pkt
3. Piotr Sobiczewski UKS Rawa Siedlce – 335 pkt
4. Łukasz Gazurek NKS Trójwieś Beskidzka – 255 pkt
5. Artur Bożek LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk – 242 pkt
6. Bartosz Cielniak MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 226 pkt
Juniorka D – 2,4 km CL
1. Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka – 7:21,9
2. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 7:33,3
3. Irena Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 7:41,0
4. Karina Probola MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 7:41,9
5. Laura Legierska NKS Trójwieś Beskidzka – 7:43,0
6. Małgorzata Bajer LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany – 7:43,1
Wystartowały 33 zawodniczki
Klasyfikacja Juniorka D po pięciu zawodach
1. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka – 440 pkt
2. Irena Szkurat WKS Zakopane/SMS Zakopane – 320 pkt
3. Laura Legierska NKS Trójwieś Beskidzka – 239 pkt
4. Anna Berezecka MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 238 pkt
5. Karolina Kohutova NKS Trójwieś Beskidzka – 210 pkt
6. Amelia Jęczmieniak MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 191 pkt
Klasyfikacja klubowa po pięciu zawodach
1. MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski – 3363 pkt
2. NKS Trójwieś Beskidzka – 2800 pkt
3. UKS Rawa Siedlce – 2502 pkt
4. MKS Istebna – 2215 pkt
5. MKS Karkonosze – 1945 pkt
6. MKS Halicz Ustrzyki Dolne – 1942 pkt
7. UKS Regle Kościelisko – 1558 pkt
8. LKS Klimczok Bystra – 1424 pkt
9. Obidowiec Obidowa – 986 pkt
10. MUKN Pod Stróżą Miszkowice – 962 pkt