Siergiej Ustiugow najlepszy w Falun, Polacy na odległych miejscach

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /

Siergiej Ustiugow wygrał bieg na 15 kilometrów stylem dowolnym ze startu wspólnego w Falun. To drugie rosyjskie zwycięstwo w szwedzkiej miejscowości w ciągu dwóch dni - w sobotę triumfował Maksym Wylegżanin. Polacy nie zdobyli punktów Pucharu Świata.

Niedzielny dystans okazał się zbyt krótki by czołówka radykalnie podzieliła się na trasie. Nieliczne próby zwiększania tempa nie przyniosły efektu i na stadion razem wpadła grupa ponad dwudziestu biegaczy. Na finiszowej prostej najmocniejszy okazał się Siergiej Ustiugow, dla którego jest to pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata w tym sezonie, a drugie w karierze.

Triumf Rosjanina jest zasłużony - na trasie ambitnie pracował i nieraz przejmował trud prowadzenia. Niespełna 24-letni biegacz potwierdził tym samym swój nieprzeciętny talent.

Drugie miejsce zajął Franceso De Fabiani, który dzięki mocnemu finiszowi tuż przed metą wyprzedził kilku rywali. Czołową trójkę uzupełnił Martin Johnsrud Sundby, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Zwycięzca z soboty, Maksim Wylegżanin, zajął tym razem szóste miejsce.

Najlepszy z Polaków, Jan Antolec był sześćdziesiąty trzeci, co wbrew pozorom nie jest dla niego tak złym wynikiem - nasz reprezentant mając jeden z ostatnich numerów startowych pokonał dwudziestu pięciu rywali, a wcześniej w tym sezonie był z reguły pod koniec stawki. Gorzej wypadł Paweł Klisz, który był osiemdziesiąty siódmy i wyprzedził zaledwie jednego biegacza.