Therese Johaug wygrała prestiżowy bieg Skarverennet

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MIKE STURK /
PAP/EPA / MIKE STURK /

Therese Johaug zakończyła sezon zwycięstwem. Norweżka po raz dziewiąty w karierze wygrała prestiżowy 38-kilometrowy bieg Skarverennet.

- To był dobry bieg. Byłam zadowolona, że wiał tylny wiatr. Atmosfera jak zawsze była znakomita. Nie było łatwo, ale mogłam liczyć na wsparcie fanów. Teraz odkładam narty i przerzucam się na nartorolki - powiedziała na mecie mistrzyni olimpijska i mistrzyni świata.

Drugie miejsce zajęła Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg, a trzecie Szwajcarka Seraina Boner.

Wśród mężczyzn triumfował Szwajcar Toni Livers, który wygrał bieg Skarverennet również przed rokiem. - Początek był trudny. Lubię tę trasę, miło się walczy w kwietniu. To świetna trasa z mnóstwem kibiców. To sprawia, że start tutaj jest wyjątkowy - powiedział zwycięzca. Dopiero 36 miejsce zajął Petter Northug.

Prestiżowy bieg Skarverennet jest rozgrywany od 1974 roku i tradycyjnie zamyka sezon biegów narciarskich w Norwegii. W tegorocznej edycji wzięło udział 12200 uczestników. Therese Johaug jest niekwestionowaną królową tej imprezy, triumfowała już dziewięć razy. Jedyny wyjątek w ostatnich latach miał miejsce w 2007 roku, gdy zwyciężyła Marit Bjoergen.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty