Justyna Kowalczyk wygrała zawody w Rosji

Justyna Kowalczyk w sobotę wzięła udział w maratonie narciarskim rozgrywanym na zamarzniętym jeziorze Bajkał. Polka triumfowała w kategorii kobiet z czasem 1:55:28.

Karol Borawski
Justyna Kowalczyk, igrzyska olimpijskie Soczi 2014 WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk, igrzyska olimpijskie Soczi 2014

Kowalczyk była zdecydowaną faworytką biegu. W zawodach wzięły udział 22 kobiety, stawkę zamknęły zawodniczki urodzone w latach 50. i 60. XX wieku.

Polka triumfowała z czasem 1:55:28, o niespełna cztery minuty wyprzedziła 20-letnią Alicję Żambalową. Trzecie miejsce zajęła Elena Mizonowa.

Wśród mężczyzn zwyciężył Paweł Poźniak wynikiem 1:52:36. Gdyby wziąć pod uwagę wyniki łączne wyniki mężczyzn i kobiet Justyna Kowalczyk zajęłaby 10 miejsce (na 111 zawodników).

Praktycznie cała trasa sobotnich zawodów przebiegała po zamarzniętym jeziorze Bajkał.

Źródło: TVP S.A.