Ligi Regionalne Grupy Azoty w biegach narciarskich mają za sobą kolejne starty

Ligi Regionalne Grupy AZOTY mają za sobą kolejne starty. Młodzi biegacze z Karkonoszy spotkali się ponownie w Jeleniej Górze, Śląsko-Beskidzka Liga Regionalna startowała na Kubalonce, młodzież z Mazowsza i Podlasia rywalizowała w Siedlcach.

Daniel Ludwiński
Czwarta edycja Karkonoskiej Regionalnej Ligi Grupy Azoty została rozegrana ponownie na trasie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej. W Jeleniej Górze - Sobieszowie walczyło o punkty blisko 100 zawodniczek i zawodników z sześciu dolnośląskich klubów. Na dystansie 1,5 km zmierzyli się zawodnicy z kategorii Juniora E. Dominację potwierdził Michał Szatkowski z UKS Krokus Piechowice, który zwyciężał jak dotychczas we wszystkich edycjach Ligi Regionalnej. Jego trenerka Ewelina Jedziniak jest bardzo zadowolona ze startów zawodnika oraz samej organizacji imprezy. - Pomysł tej Ligi jest naprawdę wspaniały. Warunki w tym sezonie na pewno sprzyjają temu, aby jak najwięcej dzieci spędzało aktywnie czas. Fajnie, że dzieci mogą brać udział w zawodach, ścigać się oraz rozwijać swoje pasje - powiedziała po zawodach.

W kategorii dziewcząt, które rywalizowały na tym samym dystansie, prym wiodły zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Zwyciężyła Klaudia Traczyk, przed Julią Janik. Trzecia była reprezentantka UKS Sokołowsko Jaśmina Koziarek. W kategorii juniorów C najlepszy był Bartłomiej Krawczyk Z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, który utrzymuje bardzo dobrą dyspozycję z Mistrzostw Polski Młodzików - tam został wicemistrzem kraju. Sam zawodnik po przekroczeniu mety przyznał, że trasa w czwartek była bardzo ciężka. - Trzeba było bardzo uważać na zmrożoną trasę, jednak na zakrętach mam w miarę dobrze opanowaną technikę dzięki czemu udało mi się szybko pokonać zjazdy - powiedział Krawczyk.

90 zawodników z 9 klubów stanęło na Kubalonce na starcie czwartej edycji Śląsko-Beskidzkiej Ligi Regionalnej Grupy AZOTY. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na dystansie 2 km. Wśród chłopców po raz kolejny bezkonkurencyjny okazał się Artur Baczyński z UKMS Marklowice. Jego przewaga nad drugim Pawłem Kawulokiem z MKS Istebna wyniosła 1:24.7. Trzecie miejsce zajął, klubowy kolega Pawła, Marcin Michałek, który do zwycięzcy stracił 9 sekund. W kategorii juniorek E, podobnie jak dwa tygodnie temu, wygrała Laura Wantulok z WSS Wisła. Drugie miejsce zajęła Martyna Michałek z MKS Istebna, ulegając zwyciężczyni o 31,4 s, a na najniższym stopniu podium stanęła kolejna zawodniczka z Istebnej Elżbieta Zawada.

Na trasy narciarskie siedleckiej Sekuły już po raz drugi w obecnym sezonie zawitała rywalizacja w ramach Mazowiecko-Północnej Ligi Regionalnej Grupy Azoty. 118 zawodników i zawodniczek z 7 klubów rywalizowało stylem dowolnym. W kategorii juniorów E zwyciężył Igor Kowalski. Zawodnik miejscowej Rawy o blisko 12 sekund pokonał Dominika Piwko z UKS Łazik. Na trzecim miejscu zawody zakończył Dawid Giba z UKS Puszcza Supraśl z 25 sekundową stratą do zwycięzcy. Wśród dziewcząt wygrała Katarzyna Rećko z UKS Orliki Stara Kamionka o 5 sekund wyprzedzając Dominikę Krajcer z Rawy Siedlce. Anna Gierałtowska z Puszczy Supraśl straciła do Rećko 12 sekund.

Planowana w Kluszkowcach Małopolska Liga Regionalna została ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne przesunięta na 21 lutego.

Czy "Bieg na Igrzyska" pozwoli znaleźć przyszłych olimpijczyków?